Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemleme bilgisi

nazimba

Yeni Üye
Kaplumbağalara yemlerin suyun içine değilde kuru alanda verilse bir zararı olurmu,suyun içinde yemeleri dahamı iyidir

Kaplumbağaların tükürük salgıları yokmuş yani kuru alanda verdiğiniz yemi yutamaz, ağzında bekletir.

kaplumbağanıza kuru alanda yem vermeyin.tubidikinde dediği gibi tükürük salgıları yok.verdiğiniz yemi ağzında bekletirler

genç kaplumbağa' Alıntı:
kaplumbağanıza kuru alanda yem vermeyin.tubidikinde dediği gibi tükürük salgıları yok.verdiğiniz yemi ağzında bekletirler
Aynısını ben de söylüyorum.
Ayrıca kuru alanda versen bile ağzına alıp suya götürüp, orada yiyor benim kapluş.

Dışarda verilcekse ıslak yem olabilir o da her zaman değil ıslak yemden kasıt sulu bir domates parçası vb... Ama pet shop lardan aldığınız kuru yemler kesinlikle dışarda verilmemeli ...

Geri