Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemler

filozof

Altın 2 Üye
Bende şuanda HAS adında dandik bir yem var artık yeni birşey alcam bitmese bile tetra gibi markalardan almak istiyorum alıncak tüm vitaminler vs... bi liste halinde verebilirseniz sevinirim bu arada güneşlendiremiyorum vitaminide lazım fiyatta koyabilirseniz sevinirim:D

Forumda istediğiniz tüm bilgiler bulunmakta.

Bkz. Beslenme ve Diyetler :)

has yerli üretim bir marka.. alabilceğiniz kaliteli yemler sera raffy-I, rafyy-P, raffy Vital, tetra gammarus,tetra stick yem, ve sera ile raffy nin diğer tüm yemlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz..vitamin olarak da beaphar sera biyoturt vit gibi marklar kalitelidir.. forumda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz..

Kalsiyum
D3 Vitamini
bide bazı yemler alcam(bulabilirsem) peki istanbulda nerede kaliteli yemlerden bulabilirim varsa esenlerde bağcılarda falan... birde gaga taşı ne işe yarar gerek li mi? çok oldu ama:D

bu yemleri bütün pet shop mekanlarında bulabilirsin.Tetra ve sera ürünlerini direk gözün kapalı verebilirsin.Vitamin içinse zaten bu yemlerin içinde kaplumbağa yetecek kadar virtamin bulunuyor ama güneşlendiremiyorum demişsin o zaman biyo tortivit gibi markaları kullanmalısın vitamin için.Güneşlendirmiyorsa vitamin desteği şart

peki o güneşlendiremediğim için alcağım şeyi ne kadar arayla vericem gaga taşı die bişi duydum ne işe yaradığını bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum

gaga taşının dış kısmı biraz daha sert olur orasını kazıyıp iç kısmını toz haline getirin ve üzerine vitamin damlattğınız yada hafifçe ıslandığınz yemlere katın.. ve ya ufak parçalar halinde akvaryuma da bırakabilirsiniz.. içindeki kalsiyum kabuk sertleşmesine katkıda bulunmakta..

konuyla alakasız ama filozof imzandaki şu ölmeyen adama gıcık oldumm...

yaz gelsede güneşe cıkarsam doğal yönden vitamini alsa diyorum ancak mağlum mevsim kış kapluş kesin üsşütür diye vitamin desteği yapıyorm 2 günde bir stick yeme damlatmam yeterli olacaktır.

Geri