Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemleri yiyemiyorlar:(

biber

Gümüş 3 Üye
Merhabalar Kaplumbağalarla sorunumuzu hallettik biz ama şimdi başka bir sorun var bence.İştahları çok iyi ama yemleri rahat yiyemiyorlar mesela karidesi koparamadılar raffy P yemden de verdim onu da parçalayamdılar raffyI onu daha kolay yedikleri için onu veriyorum.Genel olarak sağlıkları iyi kafaları çıkartıp yem bekliyolar ama ısıramıyorlar işte küçükler daha onun için olabilirmi foruma baktım tam emin olmak için sormak istedim.Normalmi bu??

merhaba.. evet oldukça normal bir durum bu yüzden endişelenmenize gerek yok.. yemleri mümkün olduğunca parçalayarak ufak ufak verin o zaman daha kolay yerler.. şimdilik yavru oldukları için çeneleri fazla güçlü değil ama ilerde elinizi ısırdığında derinizi bile koparabileceklerdir.. bu yüzden şu an yemleri ufak parçalar halinde vermeniz en iyisi..

Teşekkür ederim evet haklısınız ben biraz fazla aceleciyim sanırım o yüzden endişelendim oldukça mutlu görünüyorlar böyle bir site var,çok iyi tekrar teşekkürler

rica ederiz.. böyle düşünmenize çok sevindim.. güzel düşünceleriniz için teşekkürler..

benim kaplumbağalarda küçükken zor yutuyordu şimdi maşallah beni bile yiyecekler ellerinden gelse...

Ben Sanyu Tubiflex'i veriyorum karidese göre zor parçalanıyor ama maşallah onu da parçalamayı başarıyor... Eskiden bende Sanyu stick lerden vardı.. Biirsiniz, Sera'dan bayağı küçük boyutları... Onu bile ikiye bölüp veriyordum... Şimdi kocaman şeyleri parçalayıp yutmayı başarıyor...

Geri