Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryum aldim

yagmur2023

Bronz 5 Üye
Isitici, filtre ve termometreyi nasil konumlandirayim

Ekli dosyalar

• IMG_4767.jpeg
    IMG_4767.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 24
  • IMG_4768.jpeg
    IMG_4768.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 24
Isıtıcıyı tabandan birkaç cm yukarıya yatay.

Dereceyi değiştirme olanağı varsa sera precision alın. Derece su ısıtıcıdan uzak ön köşeye tamamen su içinde olacak şekilde konumlandırılacak.

Filtre ısıtıcının sağ yada sol arka köşesine konacak.

Kuru alan tamam mı? En az 15 cm su derinliği olmalı.

Isıtıcıyı tabandan birkaç cm yukarıya yatay.

Dereceyi değiştirme olanağı varsa sera precision alın. Derece su ısıtıcıdan uzak ön köşeye tamamen su içinde olacak şekilde konumlandırılacak.

Filtre ısıtıcının sağ yada sol arka köşesine konacak.

Kuru alan tamam mı? En az 15 cm su derinliği olmalı.
kuru alanim eksik bi tek. Bu aralar hic kuru alana cikmadilar. 1-2 gune onu da hallederim.

simdi suyu kayanin oldugu yere kadar indirdim. Ne olur nolmaz acikcasi korktum en azindan kayanin ustunden disariya kafalarini cikartabilirler. Mecbur ic filtreyi de cikardim. Kuru alani yapinca hepsini eklerim diye dusundum tekrar.

Isıtıcıyı biraz daha yukarı konumlandırabilirsiniz. Eğer ısıtma lambası yoksa taşa çıkmaları daha tehlikeli olacaktır. Kuru alansız birkaç gün idare edebilirler.

Kaplumbağaların rahat uyuyabilmesi için cam kenarına tutunabilecekleri büyüklükte vantuz yapıştırabilirsiniz.

1.jpg

O plastik alanın üstüne çıktıklarında ayakları dahil kuru olacak şekilde su koyun. Yalnız derinlik 15 cm'den az olursa bu ısıtıcı için tehlikeli olur. Isıtıcıyı tabana kadar indirin.

Kuru alan işini halledince suyu uygun yüksekliğe alın.

O plastik alanın üstüne çıktıklarında ayakları dahil kuru olacak şekilde su koyun. Yalnız derinlik 15 cm'den az olursa bu ısıtıcı için tehlikeli olur. Isıtıcıyı tabana kadar indirin.

Kuru alan işini halledince suyu uygun yüksekliğe alın.
Cem Bey bu akvaryum için ısı lambası ve uv lambası arıyorum. Direkt link atma şansınız olur mu ?

Hayvanlar ufak onun için uv lambanın acelesi yok. Şimdilik sadece ısıtıcı lamba yeterli olacaktır.

Bu linklerden alın Defalarca aldim bu saticilardan guvenilirler. Uvb yi isterseniz alın ama kullanmayin hayvan buyuyunce kullanirsiniz.

Geri