Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryum ve dekorasyon

Cvp: Yeni akvaryum ve dekorasyon

Mert, bende bir kaç tane arka fon aldım. Hatta bir reklam firmasınada beğendiğim bir okyanus içi resmi yaptırdım. Ama hiç birini beğenip takmadım. Sanırım en güzeli düz renk koymak. Özellikle bizim gibi dekorlu akvaryumlarda arka fon düz renk değil resim olursa iyice karışık olur düşüncesindeyim.
Birde arka fonların resimlerinin su içerisindekideki dekorla boyut orantıları tam tutmadığı için görüntü iyi olmuyor. Bu benim düşüncem.

Forumda bir arkadasımız var gecen gun 21-22 dereceye dustu su sıcaklıgı konusunu acan arkadasın adını cıkartamadım. Onun tarzında arka fonlar cok guzel oluyor. Emre abi elindeki arka fonları gösterırmısın bana? Senden de alabilirim bende okyanus tarzı ıstıyorum :) Birde floresan aydınlatmalar da cok cok guzel duruyor, o ışık rahatsız edermi gündüzleri?

mailto:/forum/Konu-su-isisi-21-22-lerde.html?page=2
Konu bu ama arka fon göremedim ben.

Ben sana akşam foto çeker fon resimlerini yüklerim. Floresan aydınlatma kullanılabilir bence. Rahatsız edeceğini sanmam. Ecem' de kullanmıştı.

Heh azrael adlı üyenin akvaryumu varya fotoğrafları, onun arka fonu cok güzel :)

Evet gördüm. Güzel bir fon. Çok karışık olmadığı için dekorlu akvaryumda iyi durur.

Emre abi o taşlar suya salınım yapmaz değil mi?

Salınım yapmaz. Ben özellikle doğal ve kullandıklarımdan seçtim. Hatta çan taşıda aldım ama yapısından ötürü salınım yapacağını düşünerek koymadım. Kaynatırken suya ince dökülme yapıyordu.

Aklımda Mert. Dün gece çok geç gidince ilgilenemedim. Bu gece yada sabaha halletmiş olurum.

mailto:/img194/5262/resim001xo.jpg

mailto:/img163/2513/resim002yb.jpg

mailto:/img855/5132/resim004am.jpg

mailto:/img856/391/resim005c.jpg

Bunlar önlü arkalı Mert. Ben aldım, ama çok renkli olacağı için takmadım.

1 ve 2. Resimi bende gördüm nette zaten onlar kalmış daha cok aynen bana da renkli ve uyumsuz gelmişlerdi. 4. Resimdeki güzel onu nette buldum siparişi vermiştim. Aynı şeyleri hemen hemen bakmışız. Bide taşlı kayalı bişey var onu kullanıcam , tekrardan sagol valla zamanını ayırıp koydugun icin :)

Bence en iyisi 4 numara. İçeri koyacağın dekorları gizlemez ve karmaşa olmaz. Kayalı bir resim koyarsan akvaryuma koyacağın taşlar gizlenir.

Geri