Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryum yeni tecrübeler

Kuznetsss

Yeni Üye
Öncelikler herkese merhaba,

Yaklaşık 15-17 cm çaplarında 2 adet su kaplumbağası var.
100x50x50 boyutlarında yüzecekleri akvaryum var.
Yeterli boyutta kuru alanları var.
Akvaryum içinde bunları kullanıyorum.
Bunlar dışında tavsiyeniz var mıdır?

Ne yazık ki tam olarak yeterli dış filtreyi sağlayamıyorum çünkü oldukça pahalı hale geldiler. Eğer ki yararının dokunabileceğini düşündüğünüz ekstra önlemler varsa dinlemek isterm.

Ayrıca dış filtrenin dizilimi için bir konu başlığı var mıdır? Yada bu başlığın altına yazabilir misiniz?

Su düzenleyiciye gerek yok. Carbon filtre malzemesi alın. Hem doğal hemde daha performanslı. Ağır metalleri elimine etme yanında ayrıca carbonu tutup oksijeni veriyor. Ölü bakterileri tutuyor. Coconut içerikli tercih sebebi.

Yosun ve alg oluşumu yoksa jbl silicate ex 'e gerek yok bu pahalı.

Su girişte seramik kullanın. Bu yoğun dışkıyı tutar.

Ana malzeme ise zeolite' tir. Bu idrara bağlı amonyak ve türevlerini süzer.

Kaç sepetli filtre?

Çok teşekkürler, 3 sepetli filtrem. Sırasıyla ne koymam gerektiğinide söyleyebilir misiniz markalarıyla 🙏🏻

Su alttan yukarı mı yukarıdan aşağı doğru mu gidiyor.

İlk kirli su ile buluşan tarafı alttan üste doğru desek. Alt sepete seramik üstü sünger koyun.

Seramikte tetra gerçek seramik satıyordu o da sinterlenmiş cam a dönmüş. Bunda marka farketmiyor ucuz olanı alın. Eurostar genelde en ucuzudur.

2 sepette elyaf>zeolite>elyaf

Su çıkış tarafı elyaf>carbon>elyaf

Crystal clear sera olan değil mi? Kaç top var?

Kaç litre su var?

Açıkçası şu an elimde fazlasıyla yetersiz olan Eden-521 modeli var. Tetra ex 1200 plus alacağım ama bütçeyi toparlamaya çalışıyorum.

İç filtre olarak elimde sunsun hj952 ve aquawing AQ920FB modeli var.

Malzemelerde eurostar kullanıyorum dediğiniz gibi.

Dediğiniz şekilde çok sık elyaf kullanımı sıkıntı olmuyor mu? Ne kadar sürede bir değiştiriyorsunuz?

Akvaryum 200 litre yeni yaptırdım. Yeni yeni kuruyorum şimdi

Bu filtrede sistemi anlamadım. Ebadını da bilmiyorum. Ben düz kova sisteme göre yazdım.

Yalnız iki hayvan olduğuna göre ve su 200 litre üstü ise 2-3 aya yakın açmadan kullanabilirsiniz. Yeterki hayvanları aşırı beslemeyin. Günde bir öğün besleyeceksiniz.

Tabana vitasand pro78 marka sarı silis kum alın.

Tetra ex 1000 plus olarak 1200'e alternatif yeni model çıkardı bunda 3-6 ay arası bir zaman gider. Su sararmaya başladığı an yıkarsınız. Carbon malzemenin ömrü 1-1,5 aydır ama açmadığınız sürece durabilir.

Ana kiri seramik ve sünger tutar. Üstteki elyaflar hafif kiri tutar. Her katta elyafın kir oranı düşer.

İlk kurulumdan sonra su çıkışı kovaya tutun bir miktar siyah su gelip sonra şeffaflaşacak sonra fişi çekip akvaryuma yerleştirin.

Geri