Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryum

R.Serhat

Yeni Üye
Arkadaşlar 120*70*60 gibi bir akvaryum yaptırmayı düşünüyorum.

Bir kaç sorum var, Büyük akvaryum yaptıran arkadaşlardan öneriler bekliyorum.
1. Cam kalınlığı ne kadar olmalı ?
2. 10-13 cm boyunda değişen 1.5 yaşındaki 5 kaplumbağanın dışkısını rahat temizleyebilecek dış filtre ne olmalı ? (devir,marka)
3. İç motor ile desteklenmeli mi ? (dip çekimi daha iyi gibi iç motorların)
4. 400 litrenin üstünde olacak akvaryuma hangi ısıtıcıyı kullanabilirim ? (watt, marka)
5. Büyük kaplumbağa sahipleri akvaryum temizliğini su değişimi haricinde nasıl yollarla sağlıyor ? ( 400 litreyi en az 3 ayda bir tamamen değiştirecek şekilde temiz tutmak istiyorum, Suyun 3 gün dinlenme süresi var dip çekiminde su ilave edilir ama tamamen değiştiğinde bu kadar su nasıl,nerede dinlendirilecek ? )

5 kaplumbağa çok fazla diyeceksiniz eminim. Alırken bilgili değildik,Ölüceğini tahmin ederek hiç değilse 1-2 si yaşasın diye 5 kaplumbağa alındı.İnternet sayesinde artık bakımı hakında tüm bilgileri edindik ve hepsi sağlıklı ve iyi durumda.Kaplumbağaları vermek istemiyoruz gerekirse 2. ve 3. akvaryum alıp ayrıcam.

Şuan tek sorun akvaryumlarının küçük olması ve çobuk kirlenme.

Son sorum bu akvaryumu tamamladığımızda 1 yıl idare eder mi? (şuan 100 litrelik bir akvaryum var çok büyük gerekmez diye aldık ama su 2 günde kirleniyor alalı 2 ay olmadı. Sanırım dış filtrenin yetersizliğinden ziyade suyun az olmasından kaynaklanıyor. )

100 litrelik akvaryum şu anlık idare eder ama 5 kaplumbağa çok fazla daha büyük bir akvaryum daha iyi olur filtre içinse daha güçlüsünü al

Geri