Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryuma filtre seçimi

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar bugün sonunda 65-70 litre gibi bir akvaryum aldım büyük bir akvaryum dibe sorun olur diye kum yerine taş koyacağım sorun şuki akvaryum aldım ama filtre alamadım ve 35 tl bütcem kaldı bu 35 tlye kuru alan ve filtre almam lazım 20-27 tl arası iyi bir filtre önerirmisiniz kuru alanıda camcıdan yaptırmayacağım vantuzlarla cd kabundan yapacağım sizden istediğim en fazla 30 tl ama daha ucuzu lazım iyi bir filtre adı istiyorum bu arada dış filtre alma imkanım yok oyüzden iyi bir filtre lazım bana acilen çünkü bu gün içinde filtre almaya çalışacağım kuru alan yapımına başladım bile.

Cvp: Ekipman

Tam olarak akvaryumun ölçülerini yazarsan ona göre bit filtre önerebilirim.

Cvp: Yeni akvaryuma filtre seçimi

60.36.25 gibi bişey metre olmadığından cetvelle ölçtüm ama adam yanlış demiş akvaryum 54-55 litre.

Abim filtre almaya gitti sizden cevap gelmeyince orda sorup alacak hemen söylerseniz bende arayıp haber vere bilirim.

Alacaksa marka model bir şey söyleyemem ama akvaryumunuza uygun değilde biraz daha güçlü bir modeli alın.
Yoksa temizliğin üstesinden gelemezsiniz.

Giderken adama 3 kaplumbağa var akvaryum 55 litre ona göre çok kuvetli suyu zırtpırt deyiştirmeme gerek kalmayacak bir filtre al dedim umarım güzel bir filtre gelir bana.

Ona göre akvaryumu daldurmaya başlayacağım akşamada kapluşlar yeni sularında olur inşallah :D

Bence akvaryumu kurun.Isıtıcı, filtre herşeyi hazır şekilde olduktan sonra kaplumbağaları koyun.
Hayırlı olsun.

Filtrem geldi arkadaşlar resun clear max cx-200 marka model içinde 3 farklı filtreleme malzemesi varmış
hadi bakalım akvaryumu kurmaya başlıyorum.

Aldığınız filtrenin malzemeleri kartuş şeklinde mi?
Sanki ben bu filtreyi daha önce kullanmıştım :D

Çok güzel biyolojik filtreymiş :)

Filtre 4 kattan oluşuyor tepesi açık şelale gibi.

Türkçeye çeviremedim ama size yazayım siz çevirirsiniz.

Caremic granule actived carbon zeolite filter spone yukardan aşşağa böyle agır bir filtre.

Benim kullandığım filtre sanıyorum.
Ben arkadaşımdan almıştım fakat pek memnun kalmamıştım.Umarım sizin işinize yarar.
Bu filtrede aktif karbon, zeolit, sünger ve sanıyorum seramikte var.
Aralıklarla bu aktif karbonu değiştirmelisiniz.Hatta bir süre kullandıktan sonra karbonlu olan kısıma elyaf koyabilirsiniz.
Zeolitin ömrü de en fazla 6 ay sonrasında tuzlu su ile yıkanma ya da değişim gerekecektir.

Arkadaşlar o filtre bozuk çıktı deyiştirmeye gittim aynısı kalmamıştı başka filtre aldım malsesef o filtre aşırı gürültülü geçe kapatıp yatmak zorunda kalacağım. offfff. :(

Şimdi düzeldi artık ses yapmıyor ama az filtreliyor 25 güde bir deyistiriyorum.

Hayırlı olsun :)

Geri