Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Akvaryumum [Beklenen Resimler Eklendi]

Kaplumanyak

Altın 1 Üye
Merhaba arkadaşlar.. Sonunda resimleri çekip koyabildim. Öncelikle kullandığım malzemelerden ve setuptan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle 1,5 metre uzunluğunda 40 cm genişliğinde 70 cm yükseklikte Akvaryum+kendi mobilya sehpahası alındı 300TL

''Dia External Filter 829'' Dış Filtre 105 TL alındı.

''Tetra 300w'' Isıtıcı 50 TL alındı.

Kuru alan için Çim halı, plastik tepsi, ip kullanıldı.

Elimde daha önceden olan çim halıyı tepsinin üzerine yerleştirdim(keserek) Ardından Vidalama aleti ile 4 adet delik delip ip ile asma kat gibi akvaryumun üzerinden aşağı sarkıttım. Cam vantuzlarıyla sabitledim..

Şimdilik bu kuru alan ile idare edecekler Yazın LYS'nin ardından Daha komplike bir kuru alan yapacağım.

RESİMLER (7 tane)

mailto:/g/hpim2206.jpg/

Değerli yorum&önerilerinizi bekliyorum..

Çok hoş gözüküyor, kesinlikle bu hoş evlerinden kaplumbağanız da hoşnut kalacaktır.

Gayet güzel olmuş :)
Ben olsam su seviyesini daha yüksek yapabileceğim bir kuru alan yapardım ;)

zencefil' Alıntı:
Gayet güzel olmuş :)
Ben olsam su seviyesini daha yüksek yapabileceğim bir kuru alan yapardım ;)

Kuru alan askılı olduğu için su seviyesine göre ayarlanabiliyor. Kovayla su taşımaktan yorulduğumdan daha fazla dolduramadım suyu :) yaklaşık 20-25 kova ile ancak yarısı doldu..

İçine biraz yapay bitki falan atın görsellik daha hoş olur :)

Gerçekten çok güzel bir paludaryum kurmuşsunuz. Tebrikler...

zencefil' Alıntı:
İçine biraz yapay bitki falan atın görsellik daha hoş olur :)

Yavaş yavaş dekorları falan halledicem işte.. Yaza kuru alanı değiştiririm zaten :) Bakalım..

Güzel öneri yazdım bir kenara.. Teşekkürler.

senin ufaklık çok mutludur umarım..tebrik ediyorum sizi..çok çok beğendim ben şahsım adına.. :sorcerer:

Bu mobilyasıyla beraber olan akvaryumlar(paludaryumlar) çok hoşuma gidiyor. :)

Geri