Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Akvaryumum :D

gocaman

Bronz 4 Üye
Evet arkadaşlar uzun süren çabalarım sonucunda samsun da 100*40*40 büyüklükdeki bir akvaryumu dekore edecek malzemler buldum :D
Öncelikle bu genişlikde bir akvaruymun beni uzun süre götüreğni biliyorum zaten daha büyüğüne yer yok maximum boy benim için :D

Neyse
Dekor için düşündüklerim

Yarıya kadar su koyacağım ve bir arka fon alacağım 3 boyutlu bulabilirsem daha iyi tabiki ama bulabileceğimi sanmıyorm
bu 3-4 ytl ye satılan küçük ev kale vb. görüntüleri olan kahve rengimsi süslerden alacağım
yapay farklı çiçekler

Yerdeki kumu midye kırığı ile yapıcam
taşlar ile bir kuru alan yapacağım ve suyun içine hoş büyük taşlar koymayı düşünüyorm 1 - 2 tane cumartesi günü sahile gidiceğim taş toplamak için :D

Ve ince bir cam kestireceğim 3 cm eninde 30-40 cm boyunda bunu akvaryuma yapştracağım ve üstüne sarmaşık gibi bir yapay bitki yapacağım suya sarkıtacağım arka
Arka tarafın sağ ve sol taraflarından hava taşı gömeceğim :)

Ve o ev vb. gibi görüntüleri olan şeyleri sol tarafa koyacağım kuru alan taşo ile sol tarafdaki tamamen suyun içinde kalacak olan büyük taş arasına arka tarafa doru yasllayacağım :D mükemmel olacak ancak :( dış filtre için para biriiktiriorm akvaryumuda tuzlu suda bekletiyorum bu arada :D

ne mutlu sana güzel bir akvaryum olmuştur resimlerini koyarsan çok mutlu oluruz.Kaplumbağana uzun ömürler dilerim :D

Henüz dış filtre almadğım için eve almadım camcıdan rica ettim orada bekletiyorum alacağım yakın sürede kullanmadığım bir monitör var onu satacağım üstüne para ekleyip alacağım :D öğrenci hesabı :D 75 liralık bir tane jebao marka buldum sanırım onu alırım su kapasiteside iyi bana göre teşşekürler panpon :D

önemli değil bu arada söylemek istiyorum 100*40*40 boyutlarda bir akvaryum görmedim ama genelde suyu %75 doldurun diyorlar ama siz bilirsiniz 100*40*40 boyutlarına yarımınıda doldurabilirsiniz suyla.
''taşlar ile bir kuru alan yapacağım ve suyun içine hoş büyük taşlar koymayı düşünüyorm '' demişsniz çok fazla ortamı doldurmayın derim :D yüzme alanı kısıtlanırsa sorun olabilir.Tabi bunları biliyorda olabilirsiniz :D ben sadece söylemek istedim :D
kolay gelsin diyorum benimde başlamam gerekir yeni paludaryum işine :D yaptığın çalışmayı merak ediyorum paylaşırsan sevinirim :D

hayırlı olsun. gözümde canlandırmaya çalıştım. Kurarken her anı fotoğraflayıp bizimle de paylaşırsan sevinirim. Bu arada panpon çok tatlısın ya.

merhaba.. ben de yeni akvaryum aldım az önce plastik kaplardan kurtuldum :) ama biraz pis duruyor.. sabunlu suyla mı temizliyim yada ir dezenfekte yöntemi varmıdır??

Edit alcatraz:Türkçe kelimeler kullanalım lütfen.

sakın sabun ve benzeri malzemeler kullanmayın! akvaryumunuz hayırlı olsun, temizlemek için içini sıcak suyla doldurun ve daha önce hiç kullanılmamış bir bulaşık süngerinin yumuşak kısmıyla ovalayarak temizleyin, temizlenecektir. O sert yeşil olan kısmınıda kullanmayınız, camı çizebilirsiniz :)

Geri