Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Akvaryumum ve Kendi tasarımım olan kuru alan(YENİ RESİMLER)

Bulabilirsen bundan al derim ben kullaniyorum sorunsuz kuru alana cikiyorlar ben senin yerine kobay olarak kullandim tosbalarimi:D
mailto:/images/zoomed-basking-spot-lamp.jpg

Ürün:UVP Lamba (Zoo med Basking spot lamp 60W)

Ben 60W altim istege göre degisebilir

1 veya 2 hafta önce 2 tane kapluş aldım ve akvaryumum küçükten biraz büyük 2 tane sorum olacak.Kapluşlardan birisi hep uyuyor ve bazen yemek bile yemiyor.Bunun için napabilirim 2 sorum ise kuru alan için nası bir sistem kurabilirim?

Mesajınız en alakasız yerde.Birdahakine daha dikkatli bir yere mesaj yazın.Bu seferlık cevap veriyorum ama birdahakine silerim.

Bu konuyu bir inceleyin...Eğer linkteki belirtiler varsa yine linkteki yapılması gerekenleri uygulayın.

mailto:/forum/akciger-enfeksiyonu-respiratory-fdnfection-t-148.html

Kuru alan içinde bir sürü örnek var sitemizde.

mailto:/forum/teraryum-ve-paludaryum-f-19.html

bence o akvaryum 3 kaplumbağa için biraz küçük.

Özel mesaj atarak da sormuştum, umarım rahatsız etmemişimdir.

Konu sahibi arkadaşa yönelttiğim soru:
Paludaryumunuzun ölçüleri kaça kaç acaba?

Kurallar itibariyle özel mesajdan bilgi paylaşımı yapılması yasaktır.

ulfet931' Alıntı:
Özel mesaj atarak da sormuştum, umarım rahatsız etmemişimdir.

Konu sahibi arkadaşa yönelttiğim soru:
Paludaryumunuzun ölçüleri kaça kaç acaba?

Özel mesajdan sordugunuzda sadece siz ögreneceksiniz paludaryumun ölçülerini.Ama burdan sordugunuzda tüm forum görecek.
Bu yuzden özel mesajdan bilgi paylasımı yasak

Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Önce konuya sonra da kendisine mesaj attım. Az zamandır forum hayatında değilim, benim için de bilginin herkese açık olması yani foruma yazılması daha doğru.

Ben sadece kullanıcıya bildirip forum kanalıyla da özür diledim. Ayrıca buraya tekrar yazmam, buraya cevap beklediğim anlamına gelir, özel mesajlarıma değil.

Beni yanlış anladınız ya da yanlış yorumladınız diye düşünüyorum.

ulfet931' Alıntı:
Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Önce konuya sonra da kendisine mesaj attım. Az zamandır forum hayatında değilim, benim için de bilginin herkese açık olması yani foruma yazılması daha doğru.

Ben sadece kullanıcıya bildirip forum kanalıyla da özür diledim. Ayrıca buraya tekrar yazmam, buraya cevap beklediğim anlamına gelir, özel mesajlarıma değil.

Size uyarı vs.. yapılmadı :)
Buraya tekrar yazmanızın buraya cevap beklediğiniz anlamına gelıyor bunu biliyoruz.
Kuralları okudugunuzdan eminiz ama ufak bir hatırlatma yaptık :)

Bence Kuru Alanı Çok Abartmışsınız Bir Taş Alıp Üstünü Düzleştirin (Bıçak,Çivi v.b.)

furkan54ozan' Alıntı:
ulfet931' Alıntı:

Size uyarı vs.. yapılmadı :)
Buraya tekrar yazmanızın buraya cevap beklediğiniz anlamına gelıyor bunu biliyoruz.
Kuralları okudugunuzdan eminiz ama ufak bir hatırlatma yaptık :)

:)Evet sadece ufacık bir hatırlatma iyi forumlar dilerim.

Paludaryumumun ölçülerini net olarak hatırlamıyorum.Tek hatırladığım 22LT su aldığı. Şu anda dışarıdayım ölçemem ama tahmini yazıyorum.

uzunluk 55cm
genişlik 30
yükseklik 25cm
(su yüksekliği 16cm)

Edit vamp_betl:Lütfen türkçemize özen gösterelim.

önemli bir kaç noktaya değineceğim. bi yerde okumuştum kuru alanın tamamen kuru olması gerekiyor amacı kabuklarının sertleşmesi 2. de o akvaryum gerçekten çok küçük tek birtane olsa bile tosbaaların büyümüş yeni akvaryum alıp yeni sistem yapmanı öneririm internete bakmalısın google amcaya sor bi istersen akvaryumu ben ordan çaldı :D

Kuru alanım tamamen kuru.Suyunu biraz fazla kaçırdığım için resimlerde öyle çıkmış.Buharlaşınca düzeldi.Plaudaryuma gelince en az 1-2 sene büyütmeyi düşünmüyorum.Şimdilik yeterli gibi..

Konu açılalı uzun zaman olmuş ama bir soru sormak istiyorum. ÖM atacaktım yasakmış galiba yapmadım bende. Kuru alan araştırması yaparken sizin kuru alanınız ilgimi çekti ve bende yapmaya karar verdim. Kuru alanı hazır mı aldınız yoksa kendiniz mi yaptınız ?

Kuru alanda 3 malzeme kullandım.
*Siyah deri ip
*Cam sileceği
*Tencere altlığı :)

O gördüğünüz koyu ahşap parça züccaciyeciden 5TL ye alınmış yanmaz, şişmez bir tencere altlığı..
Cam sileceğini tutacak olarak kullandım. deri ip ile askı yaptım.Bir nevi asma kat gibi oldu.Aynı tencere altlığını bulursanız ve aynısını yapmaya karar verirseniz kesinlikle boyalı deri ip kullanmayın.Organik gerçek deri kullanın.

Geri