Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumum

duncode

Yeni Üye
Arkadaşlar sizlerin yorumunu almak istiyorum.Kuru alanı kendim yaptım.Acaba yeterli midir?Kaplumbağalarımın yüzmesi için yeterli mi? Dip kısmına kum ve bikaç süs koymayı da düşünüyorum.Filtreyide yarın temin edeceğimi
mailto:/350mnx1.jpg

mailto:/2pspqc8.jpg

mailto:/2luqv5w.jpg

Küçük ve sevimli bir akvaryum olmuş :)
Ancak kaplumbağalarınıza bir süre içinde çok küçük gelecektir.Mutlaka büyütmeniz gerekecek.

Çok güzel bir akvaryum olmuş. Ancak bu akvaryumu 8 ay ile 1 yıl için kullanabilirsiniz.Kaplumbağanız büyüdükçe kirletmesi artacak. Bu yüzden dibe kum gibi şeyler koymanızı tavsiye etmem temizlik yaparken sizi zorlar.

Çok küçük ama yinede ölüm fanusundan iyidir.Elinize sağlık.Spot lamba çok uzakta değil mi? Yani; yeteri kadar ısıtıyor mu?

Geyet sevimli sade ve temiz bi çalışma olmuş. Beslemenle orantılı olarak bi süre sonra küçük geliceğini düşünerek 100 lük akvaryum ve ekipman için şimdiden para biriktirmeye başlamak işleri kolaylaştırır sanırım :)

Tavsiye istersen yüzme alanını rahatlatmak için rampayı kısaltmak iyi olabilir. Rahat rahat yeter gibi. Genelde tırmanmayı ve bişeyleri uğraşıp zorlanmayı severler. Benimkiler 1.5 2 kiloluk kayaların yerini değiştirerek günü geçiriyolardı :)

Suyu kuru alanın yarım santim altına gelicek kadar doldurursan nefes alma boşluğuda bırakmış olursun. Son olarakta akvaryumun üzerini şaffaf bişeylerle kapatırsan kuru alanla suyun ısı farkını azaltırken ciğerlerini korumuş olursun. Oluşcak nemlenmeyle kuru alana çıktıklarında daha rahat ederler ve suyu tozdan vs. dende korumuş olusun.
Yeni yuvalarında sağlıklı keyifli günler dilerim..

bende dün kendime akvaryum aldım..umut ve mikmik de 2 yıldır ölüm fanusundaydı.:(.akvaryumumuz aynı ebatta.sana birşey sormak istiyorum.kuru alanımı bugün yapıcam da ölçün nedir? ona göre bende cam kestireyim..birde ısıtıcın kaç volt?ısıtıcı da alacağım..şimdiden teşekkürler.hayırlı olsun:D

Akvaryumun tabanına Kum koymanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çim halı veya halı kaydırmaz koyarsanız dip temizleyici ile dibini rahatlıkla alırsınız. Ancak kum ve taş için bu söz konusu değil 1-2 haftada bir küvete taşıyıp duş başlığı ile yıkamanız gerekecek kendimden biliyorum :) Hayırlı olsun umarım kapluşlarınız mutlu olurlar.

Geri