Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Başlayan Soruları

duskba26

Yeni Üye
Meraba arkadaşlar;
arkadaşımın bir su kaplumbağası hediyesi etmesiyle bende su kaplumbağası beslemeye basladim. Şimdilik bir plastik kab ayarladım içine de bir taş koydum kuru alan olarak.Size sormak istediğim bir kaç soru var:
1.Kaplumbağam şu ana kadar hiç kuru alana cıkmadı bir kaç kez ben alıp üstüne koydum neden çıkmıyor olabilir?
2.Koyduğum taşın aldında bi boşluk var karanlık bir oyuk kaplumbağam oraya giriyor ve orda duruyor bunu neden yapıyor olabilir ve oraya girmesinin bir zararı olurmu?
3.Su kaplumbağaları ne kadar su dışında kalabilirler?
4.Güneşlenmelerini nasıl yapmalıyım kaplumbağayı kabdan çıkartıp mı güneşli bir yere koyayım yoksa plastik kab ile birliktemi? Ne kadar güneş altında durmalı?
5.Yem verdim ama hiç yemedi ne zmn yer? 3-4 çeşit balık yemi çeşidi var bunları ona vermemin bir yararı yada zararı olurmu?
Çok soru sordum yeter heralde bu kadar:D

1-Yeni olduğu için çıkmıyordur.Zamanla alışacak ve çıkacaktır.

2-Girmesinin zararı olmaz.Yeni oldugu için korkuyor ve orasını güvenlı sanıyor...Alışınca normal dolasır

3-Tam olarak süre veremeyiz.Hiç su dışında bırakmamalıyız!

4-Kapla beraber.Kabın yarısı gölge olmalıdır.

5-Yine yeni oldugu için yemiyordur muhtemelen :) Alışınca yiyecektir.Fakat seçici olabiliyorlar :) Balık yemi vermeyın derim.Buyrun yemleri bir kontrol edin ;
mailto:/forum/piyasadaki-kaliteli-yemler-t-13.html

Plastik kaptan(Ölüm Fanusu) bahsediyorsunuz sanırım.Acaba kaplumbağaların ısıtıcısız UVB lambasız filtresiz kısacası gerekli tehcizatı olmayan plaudaryumlarda hayatta kalamayacağını biliyormusunuz? Su sıcaklığını en az 27,5 Derecede tutmalısınız Altına düştüğü zaman hasta oluyorlar.Lütfen gerekli araştırmaları yapın ve en kısa zamanda Plastik kaptan kurtulun...

Geri