Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni bi arkadaş :D:D

edi=büdü

Gümüş 4 Üye
geçen açtığım konularda anlattığım antalyadaki kara kapluşlarını hatırlarsınız büyüklü küçüklü birsürü var demiştim annemler de allah kısmet ederse yarın burada olacaklar ben yokken oradaki arkadaşlar yavru bi kara kaplumbağası bulmuşlar annemlerde buraya getirecekmiş bilemiyorum ne durumda fazla büyük değilmiş ddiğim gi bi annemin dediğine göre evdekiler kadardedi ama herhalde olsa olsa 7 - cm falandır kara kaplıuşları hakkında bilgi sahibi olan arkadaşvarmı evinde besleyen neyer ne içer internette araştırdım biraz ama sebze meyve normal bizim yediğimiz şeylerden yiyorlarmış mağrul kıvırcık salata çilek elma falan filan ama bizim su kapluşlarından bidiğim kadarıyla fazla şekerli şeyler yedirmemek lazımmış bunlar hakkında bilgisi olan arkadaş varsa bana yardımcı olabilirmi acaba ve onun yuvası hakkında nasıl birşey yapabilirim güneşlenmesi çok önemliymiş ısıtıcı lamba falan negibi şeyler gerekir acaba

Merhaba.
Kara kaplumbagasi bakımı zordur.Yeterli alanınız yoksa beslemeyin derim.
İşte küçük bir örnek ;
mailto:/img123/6871/teraryum1vn.jpg

yeterlii alanım var furkancım evet biliyorum bakımı su kapluşlarına göre zor ama üstesinden gelirim inşallah sadece ler gerekli neyapam gerekli diye bir sormak istedim

Yesil sebze bolca verilmeli. Sekeri yüksek oranda olan meyveler kesinlikle vermeyin bu onlari ishal yapar.

Kivircik marul.
karahindiba
Turp yapragi
Fasulye filizi
mantar. Ve daha çok sey ama Türkçe isimlerini bilmedigimden dolayi yazamiyorum.

Teraryuma gelirsek. Bir kösede gölgelik ve su içme yeri olmaliyken diger köseside güneslenmek için yapilmalidir. O köse 32 derece olmali ve UVB lambasi olmali. Bukadar.

Hayvansal gıdalardan, yağ ve tuzdan uzak tutun:)
Bulunduğu ortamın 24-28 derece arasında olmasını sağlayın

teşekkürler arkadaşlar yola çıkmışlar bizimkiler allah kısmet ederse yarın sabah burda olurlar 1-2 gün içinde de teraryum hazır olur peki taban malzemesi olarak normal toprak falanmı koymalıyım yoksa talaş ve benzeri bişeymi hani talaş olursa bunu direk marangozlardan mı temin edeyim yoksa onlar için ayrı olarakmı satılıyor bazı forumlarda taşlardan falan bahsediyorlardı ama nasıl birşey önerirsiniz :D

kaplumbağaların cinsi ne hangi familyadanlar mesela testudo hermanni ise ona göre taban malzemesi tavsiye edecem kum ve taş kesinlikle kullanmayın.

yanrn geldiğinde atarı resimlerini bende bilmiyorum ama antalya dolaylarında olan lardan olmalı çünki aynı cisten heryerde görmüştüm herhalde onların yavrusu olmalı bu da

uğraşma be abicim.bırak doğaya.ben heryerde görüyorum.bakımı zordum belki kendi doğada daha çok mutlu olur.

Geri