Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni bir akvaryum alacağım :D

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Yeni bir akvaryum alacağım Uzunluğu 50 Yüksekliği de 30 idael bir akvaryum mudur?.Yoksa daha büyük alsam daha mı iyi olur? ölçüsünüde yazarsanız.?
Birde içine kaya falan almam sartmı veya baska bir süs?ot falan

Edit tubidik: Türçe'mize özen gösterelim.

RE: Yeni bir akvaryum alıcam :D

her zaman büyüğü en iyisidir benimkinin boyu60 cm yüksekliği seninki ile aynı bence bu iyi taşa falan gelince ot falan kendi isteğine bağlı ama kuru alan şart (ben daha yapamadım):d

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Yeriniz el verdiği ölçüde alabildiğinizin en büyüğünü almakta fayda var. Başka bir tavsiyem ise derinliği (yüksekliği değil) olabildiğince geniş olmalı mümkünse kareye yakın bir oturma alanı harika olacaktır. Akvaryumlar yapılırken balıklara göre yapılmakta. Bu akvaryumlarda dikkat edilen özellik, balıkların karakteristik genel vücut yapılarıdır. Bizim kaplumbağalarımız yayvan bir vücut yapısına sahip akvaryumları da ona göre olmalı.

maddi imkanınız ve yeriniz el verdiğince büyük alın ilerde değiştirmek zorunda kalmazsınız kısa sürede..
ot ya da taş sizin isteğinize bağlı ancak aldığınız aksesuarlara dikkat etmelisiniz kaplumbağaların içine girip kalabileceği ya da onlara zarar verebilecek şeylerden kaçınmalısınız(mercanlar kabuklarına zarar verebilmektedir mesela).. kuru alan da mutlaka olmalı.. taşlardan yapabilceğiniz gibi cd kabından ya da başka şeylerden asma kat şeklinde yapabilirsiniz forumda pek çok örnek mevcut.. imkanınız varsa 100x50x50 ya da 80x40x40 gibi büyüklükte bir akvaryum alırsanız oldukça uzun süre tekrar değiştirmeniz gerekmeyecektir.. ancak şu da unutulmamalı ne kadar büyük akvaryum alırsanız filtrasyon aydınlatma ısıtma için de o kadar fazla masraf, daha çok zaman ve daha çok ilgi gerekecektir..

mümkün olduğu kadar büyük almanı tavsiye ederim ben de seninkiyle aynı boyda aldım ancak kaplumbağalar iyi bakıldığında çok çabuk büyüyorlar eğer para biriktirip daha sonra büyük bir akvaryum alırım diyosan bu akvaryum seni kısa bir süreliğine idare eder ben de paramı biriktirmeye başladım inşallah ilerde alacam

Geri