Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Bir Akvaryum

istiridye

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar akvaryumum artık 3 su kaplumbağama küçük gelmeye başladı.Bunun üzerine babama olanları anlattım ; Yarın git ne gerekiyosa hepsini öğren gel alalım dedi.

Daha yavru sayılırlar boyutları hala küçük bi büyümediler:D

Sorularım;

-Sizce ne boyutlarda akvaryum seçimi yapmalıyım (Boy,En,Yükseklik)

-Dış motorda düşünüyorum hangi markayı önerirsiniz?(Nasıl kullanıcam)

-Uvb lamba alıcam fakat nasıl kurucam bilmiyorum ? ( Bide ısıtma lambasımı lazım?)NOT: Bu zamana kadar güneşlendirdim alma fırsatım olmadı.

-Büyük bi ısıtıcı şart sanırım büyük bi akvaryuma geçiş yapıcam sanırım(Ne önerirsiniz [ Watt,marka olarak] ).

-İç motor değiştircem hangi marka & güçte almalıyım?

Cevaplarsanız çok sevinirim:)

Teşekkürler..

Merhaba.

1-Boyutları ne kadar büyük alabilirseniz alın derim.Ama şöyle söleyeyim 150x50x50 şeklinde alırsanız bayağı kullanırsınız.

2-Ben dış filtre olarak Eheim öneririm.Çok kaliteli ve kullanıslıdır.Kutuda yazar nasıl kullanılacağı.Ama yinede kullanamazsanız tekrar sorarsınız. :)

3-Uvb lamba kuru alana hem uvb ışını yayar hem ısıtır.Bu yüzden ısıtma lambasına gerek yok.Kullanımıda basit.Kaplumbagaların uzanamayacağı şekilde kuru alanın üstüne sabitlemek...Akvaryumun camına falan tutturabilirsiniz...

4-En az 200 Watt ama 300 Watt dahada iyi olur.Marka olarakta Tetra süperdir.

5-İç filtre olarakda yine Eheim yada Atman önerebilirim.Akvaryumunuzdan 5-6 kat daha kapasiteli olmalıdır.150x50x50 den hesaplarsak saat'de 900-1000 kapasiteli bir iç filtre gerekecektir.

İyi forumlar.

Teşekkür ederim Furkan , açıklayıcı bilgi oldu benim için :)

Geri