Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Bir Başlangıç

Cvp: Yeni Bir Başlangıç

Karides yerine Sera raffy I alsan ? poşet karides yerine Seranın karidesini alırsan Daha güzel olur Sera raffy I da Kutu karides.

Sera Raffy I ağırlıklı olarak(%70) gammarus(sucul bir canlı) içerir. Az miktarda karides ve balık parçaları da vardır. Protein oranları aynı olduğu için hepsine karides de denmektedir. Kapalı almanın avantajı son kullanma tarihini bilmemizdir. Eğer güvenebildiğiniz bir satıcı ise açık almak da ekonomik olacaktır.

Emin Emre Bey bilmiyorum ama otuz.com'da Tetra Reptomin yazıyor ondan dolayı bende öyle yazdım. :)

Yok yok doğru zaten, eski ambalajlarında ayrıca Fauna da yazıyor sanırım onu demeye çalışmıştım :)

Tamam anladım , zaten bende okuduğumu yanlış anlamışım :)

tetra reptomin harika bir yemdir:)
şiddetle tavsiye ediyorum..

mailto:/r/l/lwh5.jpg
mailto:/r/l/lwjq.jpg
mailto:/r/l/lwkj.jpg ( Kuru Alan , bir kaç ekleme daha yapılacak. )

Arkadaşlar akvaryumu yaptırdım ve eve geldi. Kusura bakmayın silmeden , yıkamadan direk fotoğrafları çektim :) 80*35*30 ebatlarında 40 Liraya mal oldu. İşçiliği fena sayılmaz. Biraz eksikleri var onları en kısa sürede halledeceğim.

Sizce bu akvaryuma 50W ısıtıcı yeterli gelir mi? Elimde 100W var diye biliyordum ama onu dayıma verdiğim aklıma geldi ve 50W varmış elimde. Sizce yeterli olur mu?

60-70 Litre su kullanırsanız ısıtıcınız zorlanarak yetecektir; ama neredeyse sürekli çalışacak. 100 litre suda 25-26 dereceyi geçemeyecektir 50watt ısıtıcı ile..

Bu da demek oluyor ki yeni bir ısıtıcı almalıyım. Ne marka önerirsiniz Emin Bey ?

Bütçe konusunda sıkıntınız yoksa Eheim veya Jager gibi en kaliteli markaları öneririm. Bir de imkanınız olursa kırılmaması amaçlı çelik ısıtıcılara yönelin, yetişkin kaplumbağalar cam ısıtıcılara zarar verebiliyorlar.

Ben 1 senedir Eheim Jager kullanıyorum. Roxin'i paramparça etmelerine rağmen Eheim'e tek çizik atamadılar.

Geri