Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

YENİ BİR KAPLUMBAĞA ALDIM

ozgurbey19

Bronz 5 Üye
Merhaba kırmızı yanaklı bu miniki aldım yeni acaba yeri nasıl suyu içme suyu biraz ısındıkdan sonra koydum (çok değil) taşada çıkabilsin diye seviyeyi ona göre ayarladaım ama taşa henüz çıkmıyor yemide karides verdiler fotoğraftaki gibi

Ekli dosyalar

• IMG_4882.jpeg
    IMG_4882.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 30
  • image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 30
  • image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 30
Oladar büyük bir taşa gerek yok önemli olan üstüne cıkıp ışıgın altında ısınabilmesi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Böyle daha iyi oldu sanki bunun üstne çıkabilir heralde

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 16
Camdan kayabilir emin değilim, önemli olan ısı kaynagının cıktıgı yere yakın olması ve onu ısıtması

Foruma hoşgeldiniz.

Akvaryum küçük en az 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Hayvanın ayakları da dahil çıktığında kuru kalacağı kadar bir alan yeterli. Suyun fazla alanın geniş olması lazım. Hayvanın sağlıklı gelişimi için bolca yüzeği alan ve akciğer gelişimi ve nefes tutabilme kapasitesini geliştirmek için derin su lazım.

Lamba akvaryum dışından etki etmez. Altına kitap vs. birşey koyarak yükseltin ve çanağı akvaryum içine konumlandırın. Bu konuda bilgi verdim.

Bu konuda da kuru alan örnekleri mevcut.

Bu akvaryum geçici yeni akvaryum alana kadar bunları yapın. Ama çok uzatmayın. Kış aylarına giriyoruz. Akvaryuma su ısıtıcı da gerekli. Bu akvaryuma olmaz.

Yem olarak jbl rugil yemde alın. Birini sabah diğerini akşamları verin.

Su güvenli alan kuru alan tehdide açık zayıf bölgedir.

İki sebepten çıkmaz. Birincisi civarında hareket varsa onu tehdit algılayıp çıkmaz. İkincisi ısıtma lambası olmamasıdır. Hayvan ısıyı algılamazsa çıkmaz.

Rampa uygun eğimde ve tutunabileceği biçimde değilse çıkmakta zorlanır.

Su güvenli alan kuru alan tehdide açık zayıf bölgedir.

İki sebepten çıkmaz. Birincisi civarında hareket varsa onu tehdit algılayıp çıkmaz. İkincisi ısıtma lambası olmamasıdır. Hayvan ısıyı algılamazsa çıkmaz.

Rampa uygun eğimde ve tutunabileceği biçimde değilse çıkmakta zorlanır.
IMG_4932.png

Bunlar ısıtıcı lamba görevini görmez. 52w halojen ampul almanız gerekiyor. Soft olması tercih sebebi bulamazsanız şeffaf alırsınız.

Bunlar düşük wattlı ampullere uygun lambalar. Bizim kullandıklarımız halojen 52-53 W armut ampuller. Buna uygun olarakta max 60 watt kaldıran lamba olmalı.

Knitex ktx-2829 model lamba uygun.

Uvb ampulde 5.0 (%5) oranlı ampulü kullanıyoruz.

3.0 olanlar kertenkele semender türevi hayvanlar için bu düşük kalır.

10.0 oranlılar çöl hayvanları için bu da fazla gelir.

Geri