Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni çizgilim Snow ve Ray'in cinsiyeti

ecemkoten

Bordo Bereli
Arkadaşlar sanırım bu boyda cinsiyet anlaşılabiliyor. Bugün bir çizgili sahiplendim. Cinsiyetleri nedir sizce ?

Ray :

mailto:/img268/4931/1003343l.jpg

mailto:/img829/2129/1003345t.jpg

mailto:/img195/9738/1003346uz.jpg

Snow (Yeni gelen) :

mailto:/img708/2380/1003347s.jpg

mailto:/img404/4863/1003348q.jpg

mailto:/img824/5761/1003351h.jpg

Cvp: Yeni çizgilim Snow ve Ray'in cinsiyeti

Ray erkek Snow dişi gibi geldi bana ama emin değilim.

Aynı şeyi bende düşündüm çünkü kuyruklarında gözler görülür bir fark var sanıyorum.

Rayda emin değilim ama Snow büyük ihtimalle dişi.

Evet Ecem hanım:) Ray'in kuruğu bariz derecede kalın ve cinsel organıda kuyruğun daha aşağısında yani daha uçta. Snow da ise durum tam tersi gibi geldi bana resimlerden bunu anladım :)

Çok teşekkür ederim yorumunuz için Yeşim hanım :) Sanıyorum ki tahminlerimiz doğru :)

Büyük ihtimalle öyle Ecem hanım :)

Bu türü nerede buldunuz? :) Hiç bir yerde bulamamıştım

Ecem bildiğim kadarıyla Beşiktaş'taki bir akvaryumcudan aldı; ancak bu türlerin satışı normalde yasak. Çünkü soyları tehlike altında. Genelde 2-3cm iken yavruları kırmızı yanaklılar ile ayırt edilmiyor ve petshoplara geliyor. Ben yazlıkta tekirdağ'da da sıkça rastlıyorum. Bazen biri bakamayıp petshopa hediye ediyor; petshoplar da isteyene satıyor. O yüzden genelde yavrularını bulmak zor oluyor. Ecem gibi 7-8cm civarı oluyorlar.

Ray erkek, Snow dişi gibi geldi; ancak Ray'ın tırnakları çok kısa geldi bana, kuyruğu da kalın ? :S

Tırnakları ikisininde hemen hemen aynı boyda ama kuyruklar farklı. Ray'in tırnakları Snowdan uzun. Bende o yüzden çelişkide kalmıştım :)

Ray 10 cm, Snow 8 cm :)

Çizgililerin ön tırnakları kırmızı yanaklılardaki kadar uzamıyor diye biliyorum erkeklerde. Yanılıyor olabilirim ama. Öyle bir bilhgi hatırlıyorum.

Kuyruklara bakılırsa bariz fark var değil mi ?

Bu arada şuanda böyleler :) :

(Ray'in burnundaki su mercimeği :) )

mailto:/img841/1976/1003477a.jpg

Çok tatlılar gerçekten :) İki kaplumbağanın türü de farklı olduğu için (kırımızı yanak ve çizgili) tırnak uzunlukları da aynı olamayabilir. Ama büyük ihtimalle cinsiyetleri dediğim gibi olmalı :)

Çizgililer gerçekten çok tatlı oluyor :)

Surat ifadeleri ve şapşallıkları beni benden alıyor :)

Bence cin gibi bakıyorlar :)

Snow hiç yabancılık çekmemiş sanki ortama :) Rayi görünce belki de toprağım diyerek sevinmiştir bile :D

Snow yabancılık çekmedi bide bizimkilerde Snowa bayıldı :) Kanıtı :) :

mailto:/img857/4986/1003482.jpg

mailto:/img849/7003/1003483i.jpg

mailto:/img714/273/1003485i.jpg

mailto:/img802/1411/1003487o.jpg

mailto:/img196/6033/1003489s.jpg

mailto:/img862/7343/1003491.jpg

Gerçekten çok şanslısın bir çok kişi farklı zamanlarda aldığı kaplumbağalarda kavgalar yaşıyor. Senin en büyük şansın akvaryumun onlara yetecek kadar çok su barındırması. :)

Geri