Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni dostumun kabugunda oluşan beyaz leke.. :S

turtle02

Bronz 5 Üye
http://c1206.hizliresim.com/y/g/7x94f.jpg

yenile oluşmaya başlayan bu leke nedir ? yardımcı olabilirmisiniz ?

kaplumbaganın arka kısmındaki bulanıklık resimden kaynaklı yanlış anlaşılmasın..

Cvp: yeni dostumun kabugunda oluşan beyaz leke.. :S

Bu beyazlık kazıyınca çıkıyor mu, koku var mı, kabukla aynı sertlikte mi ?

kazıyınca çıkmıyor farklı bir kokuda almadım.. kabugun diğer tarafları nasılsa orasına aynı sanki kabuk deseni gibi hiç fark yok :S

acaba büyüme lekesi mi? şu an mobilden girdigim için resime bakamadım. Pamuksu bir gelişim olup olmadıgını dikkatlice inceleyin.

Mantar olsa her geçen gün büyür, hafif yumuşak pamuksu bir dokusu olur ama fotoğraftaki görüntü de biraz şüpheli yani çok beyaz kabuğa göre. İmkanınız varsa bir veteriner hekimin görmesi iyi olur. Siz de gözlemleyin, büyüme yumuşama ya da koku oluşursa gecikmeden müdahale etmek gerekir.

yorumlarnız için teşekkür ederim.. dikkatlice inceleyim gerekirse bir veteriner hekime götüreceğim

bunun dışında vitamin filan önerirmisiniz ? yoksa gerek yokmu ?

Eger imkanınız varsa ben seranın vitaminini öneririm. Seranın ürünleri biraz pahalı oluyor bunun dışında Biyo tortvit de idare eder. Haftada bir yemlerine iyice emdirip verin.

imkanım var fakat kıbrısta sera marka hiçbir ürün bulamadım.. tetranın var ancak onunda kaplumbagalar için olanı varmı bilmiyorum yarın biraz araştırayım belki bulurum teşekkür ederim..

Rica ederim. İnternetten de kargoyla alabilirsiniz.

Geri