Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni ev için akvaryum boyutları

pdwmn

Bronz 5 Üye
Kaplumbağalarım için yeni ev yapma sırası nihayet geldi.
Yarın birkaç yerden fiyat alıcam.
Akvaryumu sipariş vermeyi düşünüyorum. Isınmanın problem olmaması için bir kapağa ihtiyacım olacak. Bu nedenle standart ölçülerde bir akvaryum yaptırmayı planlıyorum.
Muhtemelen 80cm. lik (yer sorunu malum) bir akvaryum olacak.
Sizlerden ricam standart akvaryumların ölçülerinin ne olduğu, kalınlığın kaç mm olması gerektiği (hazır kapak bulabilmem için ölçüler önemli olacak gibi gözüküyor.)
Ve daha önce ev kuran arkadaşlar nelere dikkat etmem gerektiği konusunda tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

RE: akvaryum boyutları

80 cm 6mm Camdan 80x28x45 cm,
80 cm 8mm Camdan 80x28x45 cm,
80 cm 8mm Camdan 80x36x60 cm,
80 cm 6mm Camdan 80x36x60 cm
Bu ölçülerden birini yaptırabilirsiniz yerinize göre.. biraz daha para verip 8 mm lik olanı tercih ederseniz daha sağlam olur :)

RE: akvaryum boyutları

80*50*40lik bir akvaryum olabilir bu standart yada 80*50*50. kalinligini bilmiyorum galiba bir yerde 8 mm diye okumustum.

Geri