Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Gelen Kaplumbağa Hakkında

frhtkoc

Altın 5 Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba ben kaplumbaga tutkunu bir insanım arkadaşımda bunu bildiği için bugün bana yılbaşı hediyesi olarak akvaryum almış fakat kap ve yem almayı unutmuş :))

Ben cumartesi günü zaten balık akvaryumumu su kaplumbagası için tasarlayaacam balıkları geri verem, cumartesiye kadar yem olarak ne vermeliyim? ayrıca bi kap buldum şimdilik suyu az koydum, zaten kapluşlar çok küçük 3 cm bile yoktur büyüklükleri cumartesiye kadar onun içinde yaşarlar mı? suyu sıcak olsun diyede kaloriferin üzerine koydum..

Bi de kapluşların birinin üzri beyaz gibi ayakları filan sizce bu mantar mıdır?

Cvp: Hediye kaplumbaga geldi ama ...

Öncelikle hoşgeldniniz. Akvaryum haricinde ısıtıcı, filtre, kuru alan, kuru alan lambası gibi ekipmanlarınız var mı? Yem olarakta eğer hiç yem alamayacak durumdaysanız şu an tavuğun göğüs kısmından verebilirsiniz.

akvaryumda bütün ekipman tamam yem içinde cumartesi alabilirim ancak çünkü boş günüm o zaman ...

Göğüs eti haricinde yağsız kıyma da verebilirsiniz. Pratik olarak aklıma başka bişey gelmiyor. Ayaklarındaki beyazlık nasıl bişey anlamadım. Resim ekleyebilir misiniz?

c.tesiye kadar yiyecek yemeseler de olur. Ancak sağlık durumları iyi ise, kıvırcık marul yaprağı, yumurta beyazı verebilirsiniz. Her evde bulunur sanıyorum.

Beyazlık tüy tüy, dokunduğunuzda dökülüyor ve koku yapıyorsa mantardır. Ancak bir çok yavru kaplumbağadaki sert beyazımsı lekeler gelişme çağında olmaktadır.

Yine de ayaklarının ve abuğunun bir fotoğrafını koyarsanız net bir şey söyleyebiliriz.

Eğer çeşme suyu kullanılmış ise kireç veya pislik tutmuş da olabilir.

Ancak c.tesiye kadar kaplumbağanızı sıcak bir ortamda muhafaza edebilirsiniz.

Merhaba, yem olarak şimdilik pet shoptan sanyu turtle stick alırsanız ucuz birşey zaten 22g'si onu verebilirsiniz ayriyetten karides alırsanız ek yem olarak birde sanyu yemin yanına tetra reptomin veya sera raffy p alırsanız gayet sağlıklı bir beslenme programı hazırlarsınız.Kaplumbağanın boyutuna bakmayın su ne kadar derin olursa o kadar mutlu olur ama mutlaka ıstıcı şarttır bunu lütfen edinin.Sonradan filtre edinin ama tabiki kuru alanınız olsun ve üzerine 25-40 wattlık lamba tutun 10-15 cm uzaklıktan masa lambası yardımı ile tavsiyem asma kat şeklinde kuru alan yapmanız mailto:/forum/Konu-cesitli-kuru-alan-fotograflari.html burada örnekler mevcut.Eğer imkanınız varsa devit-3 alın derim kış aylarında kaplumbağaların yemine damlatıp verirsiniz haftada 1 kere onun yanında vitaminde alın onuda haftada 1-2 kere damlatıp verin çok faydalı olur kaplumbağanızın gelişimi için.Akvaryumunuzda bitki olmasını tavsiye ederim plastik bitki yada canlı bitki sizin terciğiniz yorulduğunda tutunur ona tutunarak uyur tavsiye ederim.

Beyazlık hakkında bilgim yok.
İyi akşamlar.

çektim fotografı ama belli olmuyor anlatayım ben size hani çocuk ilk dogdugunda üzerinde bi zar gibi birşey olur ya aynı onun gibi beyaz bacakları suratı filan

Sanırım derileri soyuluyor. Şeffaf deri parçaları suyun üstünde de yüzüyordur. Bunda bir sıkıntı yok. Düzenli beslenme ve vitamin takviyesi ile kaplumbağanız büyüyordur. :)

Cvp: Yeni Gelen Kaplumbağa Hakkında

Arkadaşlar derin bir akvaryumum var balıklar var içerisinde kuru alan yok acaba kaplumbagaları onun içine koysam daha mı iyi olur ?

C.tesi günü kesin halledecekseniz kalorifer peteğinin üstünde 2 gün bekleyebilir. Balık akvaryumunda çok yorulacaktır dinlenemeyeceği için.

eminemre' Alıntı:
C.tesi günü kesin halledecekseniz kalorifer peteğinin üstünde 2 gün bekleyebilir. Balık akvaryumunda çok yorulacaktır dinlenemeyeceği için.

tamam teşekkür ederim yardımlarınız için ...

Geri