Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Isıtıcım

kürşad45

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar 20 TL ye bir ısıtıcı aldım marka Roxin HT-1300 25 Watt sizce iş görürmü ve kazıkmı yedim.
Cevalarınız için Teşekkür ederim :)
7363576_1GG.jpg

mailto:/images/roxinheater.png

RE: Yeni ısıtıcım.

Ben 300 watttini 20 TL ye aldim. Bence kaziklamislar.sizi. Gidin geri verin derim :)

RE: Yeni ısıtıcım.

Ben roxin aldim aynisindan 25 watt cok dusuk :) Dedigim gibi 300 watt aldim ayni paraya ayni marka

Cvp: Yeni ısıtıcım.

:) Bende aynı fikirdeyim. 25 W almak yerine en azından 100 W olsa, akvaryum büyütüldüğünde de işe yarayabilir. Kullanmadıysanız değiştirmenizi öneririm.

mailto:/2950/KAPLUMBAGA-BAHCESI-35-CM-KARE__29506617_0.jpg bunun boyunda ama 20 TL yeni bir kap alıcağım (buyuk)para biriktiriyorum :)
salı günü param birikir diye umuyorum

35 CM 21 CM 17 CM

Alacağınız kap 12.5 litre. Ve 20 TL ona vermeniz için büyük bir para. Ben buradaki ıvır zıvır satan bir yerden 40 litrelik bir kabı 6,5 TL' ye aldım. Tavsiyem almadan önce araştırmanız

Belkiz Caliskan' Alıntı:
Alacağınız kap 12.5 litre. Ve 20 TL ona vermeniz için büyük bir para. Ben buradaki ıvır zıvır satan bir yerden 40 litrelik bir kabı 6,5 TL' ye aldım. Tavsiyem almadan önce araştırmanız
Resmini koyduğum şu anki akvaryumumun boyutu çok daha büyüğünü alacağım :)

Kortuğum başıma geldi :( akvaryuma koyalı 30dk oldu ve ısıtmıyor ışığı falanda yanmıyor :realmad:
Yarın gidip o ısıtıcıyı önüne atacağım. Kazığa geldim :(

Şu an ki akvaryumunuz 12,5 litre ve 50 W' ın kısa sürede ısıtması lazım. Termometreniz kaçı gösteriyor?

Belkiz Caliskan' Alıntı:
Şu an ki akvaryumunuz 12,5 litre ve 50 W' ın kısa sürede ısıtması lazım. Termometreniz kaçı gösteriyor?
12 derece :'(

ısıtıcı 25 w

Çok üzüldüm paranızın boşa gitmesine, ticaret böyle bir şey işte,işini para için yapanlar bilgilendirmek şurada dursun bozuk mal satıyorlar.Bence en iyisi 50/100w almak. Su debisi ilerde değişse bile 100w işe yarar fazlasıyla :)

roxin ısıtıcıyı pahalıya almışsınız.ben zamanında 25w olanı 15 tl ye almıştım.1 sene içinde bozuldu.şu anda 25 tl ye aldığım tetra(100w)kullanıyorum.çok memnunum.renginin siyah olması sebebi ile dahada güzel duruyor akvaryumda

Akvarumunuz kaç litre? Bir de 25 watt'a 20 TL bana biraz fazla gibi geldi. 25 watt 10-20 lt için normaldir.

resimdekine göre aldığınız ısıtıcı çin malı genellikle çin malları dandik olur

Bende atman kristal ısıtıcıyı 100w 30 tl aldım internetten dercede hata payı 0.5 bile değil sizinkide öyleyse iyi almışsınız.

turtleyhbbe' Alıntı:
resimdekine göre aldığınız ısıtıcı çin malı genellikle çin malları dandik olur
Genelde pek çok ısıtıcı çin malıdır,ve gözlemlerime göre dayanıklı oluyorlar...

Cvp: Yeni Isıtıcım

Bilmiyorum ben fazla telaş yapmışım zaman ayarlıymış şu an çalışıyor :p :D Yaz aylarındada ısıtıcıyı açık tutmam şartmı ?

Geri