Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kaplumbağa alacağım, nelere dikkat etmeliyim?

gokay553

Gümüş 5 Üye
Arkadaşlar öncelikle bu forumda yeni olduğum için konuyu yanlış yere açmışsam özür dilerim...Ben 3-4 gün sonra 2adet yeni kaplumbağa alıcam sorularım şöyle

1-Kaplumbağalarıma bayağı büyük bir saklama kabından ısıtıcılı filtreli kuru alanlı ve spot lambalı bir alan yaptım sizce bu uygunmu???

2-Kaplumbağalarıma hangi aralıklarla ve hangi tür yemler vermeliyim???

3-Kaplumbağalarım aldığımda hasta ise ne yapmalıyım??

4-Alırkan dişi ve erkek alıcam ama yavruyken nasıl anlarım ya ikiside aynı cins çıkarsa???

Şimdiden Teşekkür ediyorum. :)))

Başlıkta yardım,acil gibi kelimeler kullanmak yasaktır/tubidik

RE: Yeni kaplumbağa alıcam Sorular

Kaplumbağa bakmak için akvaryum öneriyoruz. Saklama kapları her ne kadar şeffaf da olsa akvaryum gibi olmuyor. Kaplumbağalar yuvalarında dışarıyı da seyretmek isterler çünkü doğal olarak. Yanında filtre ve ısıtıcı ayrıca kuru alan ve kuru alanı ısıtacak spot lamba gerekli.gayet güzel tamamlamışsın ekipmanları anladığım kadarıyla.
Yavru kaplumbağa alacaksındır. önerim sera raffy p ana yem olarak günde 2 kere veya 1 seferde kafasının hacmi kadar vermen yanında da sera raffy ı (ek yem) iki güne bir ana yemin yanında 1-2 tane verebilirsin. Kaplumbağalar petshoplarda uygun ortamlarda kalmadığı için hastalanma riski yüksek. Kapumbağanı alırken gözlerinin şiş ve kapalı olmamasına dikkat et.Bebek kaplumbağalarda dişi veya erkek ayırman imkansız.Bekleyip göreceksin.
Benim düşüncem petshop yerine kaplumbağasına bakamayacak birinden kaplumbağa edinmen yönünde.

tubidik ile aynı düşüncedeyim.Petshoptan almak yerine bakamayan birinden sahiplenmen daha mantıklı.
petshoptan almaman için sebepler;
-hastalık riski yüksek
-ticarete ortak olmuş olacaksın
-Paran cebinde kalsın

Kaplumbağa evlat edinmek için buraya göz atabilirsin...
mailto:/forum/alim-satim-f-28.html

Cevapladığınız için teşekkürler ben zaten bu kabı geçici süreliğine alıyorum rahat etmesi için en kısa zamanda akvaryuma geçeceğim benim tanıdığım kaplumbağa bakan biri yok mecburen petshoptan alacağım.

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Geri