Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kaplumbağa alacağım ..!!

frhtkoc

Altın 5 Üye
Arkadaşlar şimdi ben 2-3 hafta içinde yeni kaplumbağa alacağım. Bilgi edinmek istiyorum iyi bir bakıcı olmak için. İlk önce akvaryum alamam şu an için ama büyük şeffaf bir leğen var onu akvaryum olarak kullanacam kimse küçük kağlumbağa akvaryumunu önermiyor 2-3 geziyorum siteleri..

Şimdi bi kaç bişey öğrendim ama ben sizden bu bilgileri toplu halde istiyorum..

1-kaplumbağa alırken en çok neye dikkat edeyim? (Bu arada küçük alacağım)
2-Küçük kaplumbağa ile birlikte hangi yemleri alayım ve ne sıklıklarla kullanayım Marka ismi ile verirseniz sevinirim.(Örneğin tetra sabah akşam 4 tane gibi ..)
3-Şu an ısıtıcı alamam bunun için napıyım başka ne tür bir düşünce olabilir?
4-Kaplumbağayı kendime nasıl alıştıracağım?
5-Uv ışını yerine normal lamba olur mu?
6-Günde 1 saat balkonda kaplumbağayı güneşlendirmemde bir zarar var mıdır?

Soru biraz fazla oldu ama daha yeniyim, Kusura bakmayın :D

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

RE: Yeni kaplumbağa alacam ..!!

kaplumbağa alırken bence gözü parlak mı hareketli mi iç organları sarıysa iyi ama eğer kırmızı ya da pembeyse kötü yem sera markasını öneririm sera bebek yaziyor sera çok iyi bir marka sağlıklı olmaları için biyo torvit iyi dir yemi sabah 2 akşam 2 3üncü soruyu bilmiyorum kaplumbağaya hep bak normal lamba olmaz uv gerekli veya uvb yok ama arada sırada bak belki kuş yiyebilir dikat ben bukadar yardım edebilirim
kaplumbağayı alıştırmak için hep ona bak

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

bahar2001' Alıntı:
kaplumbağa alırken bence gözü parlakmı hareketlimi iç organları sarıysa iyi ama eğer kırmızı yada pembeyse kötü yem sera markasını öneririm sere bebek yaziyor sera çok iyibi marka sağlıklı olmaları için biyo torvit iyi dir yemi sabah 2 akşam 2 3üncü soruyu bilmiyorum kaplumbağaya hep bak normal lamba olmaz uv gerekli veya uvb yok ama arada sırada bak belki kuş yiyebilir dikat ben bukadar yardım edebilkirim
kaplumbağayı alıştırmakiçin hep ona bak

Teşekkür ederim. Başka bilgi verecek olanları bekliyorum

frhtkoc' Alıntı:

1-kaplumbağa alırken en çok neye dikkat edeyim? (Bu arada küçük alacam)
2-Küçük kaplumbağa ile birlikte hangi yemleri alayım ve ne sıklıklarla kullanayım Marka ismi ile verirseniz sevinirim.(Örneğin tetra sabah akşam 4 tane gibi ..)
4-Kaplumbağayı kendime nasıl alıştıracam?

1-Kaplumbaga alırken gözlerin şişik olmamasına ve kabuk altının pembe olmamasına dikkat edin.Kaplumbagayı petshopdan değilde bakamayan birinden alırsanız çok daha iyi olur.

2-Piyasadaki Kaliteli Yemler Bu yemlerden seçip sadece sabah kaplumbaganızın kafası kadar verin.Eğer sadece sabah verirseniz aksama kadar eritir.Aksam verdiğimizde uyuyorlar.Midelerinde kalıyor eritemıyorlar bu yuzden sadece sabah verin derim ben :)

3-Kesinlikle akvaryum ve ekipmanlar şart.Bunları tamamlamadan kaplumbaga almayın derim.

4-Yemleri elden vererek ve günde 1 saat ayırarak alıştırabilirsiniz.Hemen alışmasını beklemeyin.1-2 hafta bile sürebilir.Belli olmaz.

5-Uvb de şart.Uvb lamba güneş görevi görür.Güneşde Uvb ışını dağıtır.Kabuklarına çok faydalı...

6-Rüzgarlı bir havada kesinlikle çıkarmamalısınız.Hemen hasta olabiliyorlar.Çok hassaslar.

furkan54ozan' Alıntı:
frhtkoc' Alıntı:

1-kaplumbağa alırken en çok neye dikkat edeyim? (Bu arada küçük alacam)
4-Kaplumbağayı kendime nasıl alıştıracam?

Çok sağol ..

1-Kaplumbaga alırken gözlerin şişik olmamasına ve kabuk altının pembe olmamasına dikkat edin.Kaplumbagayı petshopdan değilde bakamayan birinden alırsanız çok daha iyi olur.

2-Piyasadaki Kaliteli Yemler Bu yemlerden seçip sadece sabah kaplumbaganızın kafası kadar verin.Eğer sadece sabah verirseniz aksama kadar eritir.Aksam verdiğimizde uyuyorlar.Midelerinde kalıyor eritemıyorlar bu yuzden sadece sabah verin derim ben :)

3-Kesinlikle akvaryum ve ekipmanlar şart.Bunları tamamlamadan kaplumbaga almayın derim.

4-Yemleri elden vererek ve günde 1 saat ayırarak alıştırabilirsiniz.Hemen alışmasını beklemeyin.1-2 hafta bile sürebilir.Belli olmaz.

5-Uvb de şart.Uvb lamba güneş görevi görür.Güneşde Uvb ışını dağıtır.Kabuklarına çok faydalı...

6-Rüzgarlı bir havada kesinlikle çıkarmamalısınız.Hemen hasta olabiliyorlar.Çok hassaslar.

Geri