Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni kaplumbağa aldım

cemoli12345

Gümüş 5 Üye
Mrb ben daha yeni kaplumbağa aldım.Ancak petcinin dediklerinden tam olarak anlamadım ve kullanımlarını tam olarak bilmiyorum.
sunlar:
biyo tortucal(kabuk sertleştirici)
karides yem
contra-ıchthyo(dezenfektan)
kaplumbağa havuzu(daha sonra örendim ölüm kafesiymiş kısa sürede akvaryum alıcam)
2 adet küçük su kaplumbağası

Bisey daha olucak. Bir tanesi cok hareketliyken diğeri pek hareketli degil neden olabilir???
Yardımlarınız için teşekkürler...

RE: yeni kaplumbağa aldım yrdm!!

ilk öncelikle forumumuza hoşgeldiniz kabuk sertleştiriciyi kullanmayın çünkü kabuğa direk sürülen şeyler zararlıdır. karidesi gün aşaırı vermelisiniz karides günkük yem değildir. bunun yerine sera raffy p santu tutle sticks gibi yemler kullanabilirsiniz. dezenfekten ilacına gelince onu akvaryuma kullancaksınız palstik kapta pekte etkili olmaz. ve en kısa zamanda akvaryum filitre ısıtıcı gibi malzemeleri almanız gerek. hareketli olmamasının sebebi sizi tanımamaları ve korkmaları zamanla alıştıkça hareketleneceklerdir. bu arada alt kabuğuna bakıp altta pembeleşme var mı diye buraya yazar mısınız başka sorunuz olursa cevaplarım .
konuşmalarınızda kısaltma kullanmayız.

Isıtıcınız yoksa lütfen onları güneş alan bir alanda tutunuz.Su sıcaklığınada termometre ile bakınız.Su sıcaklığı 25 derecenin altındaysa 1-2 gün içerisinde muhtemelen akciğer enfeksiyonu olurlar..

evet cok hafif turunculaşma var.bu arada cok sagolun birde o yemlerden n kadar vermem gerektiğini söyleyebilirmisiiz??

Hoş geldiniz:)
Günde bir kere kafa hacmi kadar yem verin..Diğerinin haraketsizliği yeni geldiğindendir bir süre sonra geçer

Geri