Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Kaplumbağa için gereken herşey ?

amet42

Bronz 5 Üye
Fazla bir bütçem yok o yüzden sizden hesaplı bir kaplumbağa seti oluşturmanızı istiyorum ..
Kuzenime hediye edeceğim , (arada kontrol de ederim kapluşu :) )
Alırken nelere dikkat etmeliyim

Malzemeleri ve ortalama fiyatlarını yazarsanız sevinirim, gidip de fazla fazla para vermeyelim kaplumbağalara

Bir de hazır satılan kuru alanlar var mı kendimiz mi yapmamız gerekiyor.

Şimdiden teşekkürler herkesin kapluşuna sağlıklı yaşamlar :)

Fazla bütceniz yoksa almamanızı tavsiye ederim kaplumbagaların hediye olmasına karsıyım. Küçük bir akvaryum alsanız sadece bir süre idare eder daha sonra ne olcak :) Sağlıklı beslenebilmesi için yemi,vitamini vs çok fazla para tutacak bence hediye etmek adına daha güzel birşey bulun

VamPrelLa' Alıntı:
Fazla bütceniz yoksa almamanızı tavsiye ederim kaplumbagaların hediye olmasına karsıyım. Küçük bir akvaryum alsanız sadece bir süre idare eder daha sonra ne olcak :) Sağlıklı beslenebilmesi için yemi,vitamini vs çok fazla para tutacak bence hediye etmek adına daha güzel birşey bulun

az önce kaplumbağam öldü sandım ölmemiş oley :D cam kabımız vardı çatladığı için ilk günlerde aldığım plastik kaba koymuştum , hayvanı öldü sandım çok üzüldüm ya, tam da kuzenime kaplumbağa alcağım dediğim sırada oldu.. ama şimdi kaplumbağama tekrar akvaryum alma vakti geldi, kısıtlı derken 3-5 kuruş değil .. Yani çok büyük şeyler söylemeden bir kaplumbağaya yetecek büyüklükte akvaryum,ısıtıcı,filtre flan ne gerekiyorsa fiyatlarını gerekenleri yazarsanız.
5 aydır flan bende, cam çatlayınca plastik kapta rahat hissedemedi sanırım kendini, nasıl bişey alıyım :)

Burda ortalama bir fiyat var bakabilirsinz
mailto:/forum/kaplumbaga-akvaryum-aksesuarlar-icin-60-tl-yeter-mi-t-1803.html

akvaryum büyüklüğü olarak camcıda yaptırsam ebatları nasıl önerirsiniz

80 cm 6mm Camdan 80x28x45 cm,
80 cm 8mm Camdan 80x28x45 cm,
80 cm 8mm Camdan 80x36x60 cm,
80 cm 6mm Camdan 80x36x60 cm
Bu ölçülerden birini yaptırabilirsiniz yerinize göre.. biraz daha para verip 8 mm lik olanı tercih ederseniz daha sağlam olur :)

Geri