Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Kaplumbağa

akinci23

Gümüş 5 Üye
Her zaman gittiğim akvaryumcuda küçücük bir akvaryumun içinde 5 tane 10 cm civarı kaplumbağa var. Sürekli onları görüyordum ve açıkçası içim acıyodu. Yeni alacağım akvaryumu da aynı yerden alacam. Adam o kaplumbağaları bana vermek istediğini söyledi ama ben almayı düşünmüyorum. Çünkü benim zaten 3 tane kaplumbağam var ve 1 tanesi de zaten sahibi tarafından bakılmak istenmeyen bir kaplumbağa. Üstelik ekonomik olarak da zaten beni zorluyorlar. Adamın onları bir şekilde elden çıkarmak istediğini anladım. Öyle ki bana bedava vermek istiyor. Acaba onlardan birini almak isteyen var mı? Eğer almak isteyen varsa bedava adamdan alırım ve şehirler arası otobüsle yollayabilirim. Ayrıca otobüse para vermem gerekirse onu da ben karşılarım. Almak isteyen varsa benimle iletişime geçebilir. Eğer adminimiz uygun görürse msn adresimi de yazabilirim. Ayrıca büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlardan da bir ricam olacak. Acaba şehirlerinde bulunan hayvanat bahçeleriyle filan konuşabilirler mi? Belki aralarından bazıları kabul eder. Bir tanesini bile kabul etseler bizlere kardır. Haydi arkadaşlar bu yetişkin kapluşlara bir şekilde yardım elini uzatalım. ( Tekrar tekrar yazmama gerek yok ama yine de yazacam. Kaplumbağaları bedavaya alacam. )

Çok güzel bir fikir bakmaya imkanı olanlar için güzel olcaktır onlardan birini sahiplenmeleri. Umarım alıcı çıkar. Teşekkür ederiz bu duyarlılığınız için.

Bencede çok güzel düşünmüşsnz.. ben alsammı bir tane diye aklımdan geçmedi değil:D ama bir süre bakmayı düşünmüyorum:)

Eğer alan çıkarsa mutlaka internet ortamında da olsa gerekli ekipmanlarının olup olmadığını kontrol edecem ve de düzenli geliri olmayan arkadaşların aileleriyle mutlaka telefonda veya msn'de konuşacam. İsteyen olursa hemen alıp gönderebilrim.

Geri