Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Kaplumbağalarım

ben forumda devit-3 vitamini kullanın diyordu.ben bugün devit-3 vitamini aldım fakat nasıl kullanıcağımı bilmiyorum..forumda devit-3 konusunu bulamadım siz biliyorsanız linki kopyalayabilirmisiniz veya konu silindiyse nasıl kullanmam lazım...

devit 3 ü az miktarda suyuna katabilir ya da yemlerinin üzerine damlatabilirsiniz.. kabuğa sürülmesi de söz konusu olabilmekte ama şahsen kabuk için direkt kullanılması taraftarı değilim..

YETİŞİN ARKDAŞLAR KAPUŞUM GİDİYOR KAÇ GÜNDÜR YEMEK YEMİYOR HEP SUDA DURUO 1 HAFTA OLDU KARNI ÇOK İÇERİ DOĞRU GÖÇTÜ AÇLIKTAN BÜYÜK İHTİMALLE YEMEK YEDİRMEK İÇİN NE YAPABİLİRİM...

BU KAPLUMBAĞALARIN ENERJİ SUYU GİBİ BİŞEY YOKMU...

YARIM EDİN LÜTFEN...................

Akciğer enfeksyonu olabilirmi..Alt kabuğunda pembelik varmı yada burnundan baloncuk çıkıyormu?
Açlıkdan karnı 1 haftada içeri çöküceğini düşünmüyorum:) Sonuçda kış uykusuna yattıklarında bayağı bir süre yani 1 haftadan fazla aç kalıyorlar:)
İmkanınız varsa veterinere götürmenizi tavsiye ederim...

evet burnundan baloncuk çıkıo bu doğru...yani nolmuş benim kaplumbağama

Baloncuk dısında nefes alıp verirken ses çıkıyormu? suya koyduğunuzda dibe çöküyormu? kuru alanda daha mı fazla kalıyor?Alt kabukda pembelik varmı?
Bunlar varsa büyük ihtimalle akciğer enfeksiyonu:(

baloncuk çıkarıo hep suda duruo ben yatarken sesler gelio akvaryumdan ama onlar taş sesidir.pembelik var gibi bişey dibe çökmüo ortada kalıo...bide bugün suyunu değiştirirken kabuğunda beyaz bi dabaka vardı miniminacık bende onu ordan kopardım...

sesde çıkartıo akvaryumdan taşları aldım sesde çıkıo off yardım edinnn

sürekli suda mı kuru alanda mı duruyor? baktığınız ortam hakkında bilgi verirseniz daha iyi olacakıtr.. alt kabukta pembelik akciğer enfeksiyonu belirtisidir.. imkanınız varsa mutlaka zaman kaybetmeden bir veterinere gösterin.. eğer imkanınız yoksa yapabilecekleriniz hakkında forumdan bilgi edinebilirsiniz. umarım düzelir geçmiş olsun..

ya kapuşum gayet iyi yaşıo ama sadece yaşıo öteki kaplumbağamla oyun bile oynuoruz ama bu ölü gibi sanki yemeğini yiğio sonra yatıo...öteki kaplumbağamı elime alıorum omzu ma çıkıo dolaşıo ama bu kapuş hiç yürümüo..

ya arkadaşlar öldü gibi bişey oldu kapuşuma ama yemek verince yiyi kerata..

en fazla 5-6 dakika duruyordur suyun dibinde sonra nefes almak için su yüzeyine çıkmak zorunda.. yem yemesi de iyiye işaret hasta olsa yem de yemezdi belki vitaminsizlikten dolayı kaynaklanıyor da olabilir.. vitamin kullanıyormusunuz? ve kullandığınız yemler hakkında bilgi verirseniz daha iyi anlaşılabilir sorun

devit3 vitamini kullanıorum yemeğimde sanyu böyle küçük küçük tabletler ..

sanyudan başka yem kullanıyormusunuz? yem yememe ya da iştahsızlık gibi bir durum yok di mi? karides ya da tetra gammarus sera raffy-I da kullanırsanız daha iyi olur.. en az 2-3 çeşit yem kullanmak daha faydalı.. vitamin olarak da beephar, sera ya da biyo tortvit kullanmanızı tavsiye ederim..

Geri