Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kaplumbağam

XxEmrexX

Bronz 3 Üye
Arakadaşlar bugün yeni kaplumbağa almıştım(20cm)orda alırken gördüğümde bana hasta gelmedi.ama eve getirdiğimde sürekli aynı yerinde uyuyor.gözlerini açmıyor bana iltihap gibi geldi bide kafasını uzatınca hiç birşey olmadan ani hareketlerle kafasını yana çeviriyo çevirkende kafasını geri çekiyor.yardım ederseniz sevinirim

Yeni oldugu için olabilir.Hastalık sağlık bölümümüzü inceleyın.Eğer bir belirti yoksa zamanla anlarsınız...

Fotoğrafını çekip koyarsanız daha iyi bir yorum yapabilirim. Kaplumbağanız alışma sürecinde bir de kaplumbağa yaşını almış bir kaplumbağa olduğu için onun size alışması zaman alacak eğer akvaryumunuzda ısıtıcınız yoksa zamanını uyuyarak geçirecektir ondan size öyle gelmiş olabilir yemini verirken önce suyuna atıp uzaktan seyrederek bekleyin zaman içerisinde de elle verin böylece o size zamanla alışacaktır

Kafasıyla yaptığı hareketlere bir anlam veremedim :) Furkan Beyin dediği gibi yeni bir ortam onu tedirgin etmiş olabilir. Kapluşun boyu 20 cm mi? Gözleri için fotoğraf ekleyebilirseniz daha iyi olur. Sürekli uyuyor demişsiniz. Kuru alanda mı yoksa suda mı?

batsguer' Alıntı:
Fotoğrafını çekip koyarsanız daha iyi bir yorum yapabilirim. Kaplumbağanız alışma sürecinde bir de kaplumbağa yaşını almış bir kaplumbağa olduğu için onun size alışması zaman alacak eğer akvaryumunuzda ısıtıcınız yoksa zamanını uyuyarak geçirecektir ondan size öyle gelmiş olabilir yemini verirken önce suyuna atıp uzaktan seyrederek bekleyin zaman içerisinde de elle verin böylece o size zamanla alışacaktır

ıstıcım var tabikide yem yemiyor zaten sürekli uyuyor

tubidik' Alıntı:
Kafasıyla yaptığı hareketlere bir anlam veremedim :) Furkan Beyin dediği gibi yeni bir ortam onu tedirgin etmiş olabilir. Kapluşun boyu 20 cm mi? Gözleri için fotoğraf ekleyebilirseniz daha iyi olur. Sürekli uyuyor demişsiniz. Kuru alanda mı yoksa suda mı?

kafasıyla yaptığı hareket sanki elektrik çarpıyorda kafasını bi anda geri çekiyor gibi ve suyun içinde uyuyor

şuanda biraz daha iyi sanki bir arkadaşımla konuştum o iyileştirebileceğini söyledi yarın ona vereceğim olmazsa gözü için damla alıp tedaviye başlıyacağım

Kış uykusuna yatmak istiyor olabilir mi acaba gerçi ilkbahar geldi ama ısıtıcı varsa hasta olabilir o zaman uv lambası varmı vitamin eksikliği de buna neden olabilir

Geri