Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni kapluş ?

cansell

Taç 1 Üye
arakadaşlar ben bir tane daha kaplumbağa almayı düşünüyorum ama kapluşum kabul eder mi bunu yani küçüğe zara verir mi ? gerçi süleyman pekte büyük değilde yinede danışayım dedim ?

Merhaba.
Bu hiç belli olmaz.Kaplumbaganız diğer kaplumbagaya zararda verebilir sevgiyle karşılayadabilir.
Bunu biz bilemeyiz.Kendi fikrinize kalmış.

ayrı bir akvaryum almayı düşünüyorum ama karasızım daha doğrusu bu yaptığımız kanlı ticarete destek oluyor yani yeni bir kaplumbağa almamız ama bilgili olduktan sonra sorun yoktur herhalde açıkcası teredütteyim ?

cansel_4yuz' Alıntı:
ayrı bir akvaryum almayı düşünüyorum ama karasızım daha doğrusu bu yaptığımız kanlı ticarete destek oluyor yani yeni bir kaplumbağa almamız ama bilgili olduktan sonra sorun yoktur herhalde açıkcası teredütteyim ?

Hayır.Bilgili olupta almak daha kötüdür.Çünkü hem bu kanlı ticareti biliyoruz hemde bile bile kanlı ticarete katkı sağlıyoruz.Bakamayan birinden almanız tavsiyemdir.

hımm. haklısınız. eğer forumda verecek olan olursa alabilirim.

bence hemen al akvaryum çok mutlu oluyolar furkancım haklısında işte napalım mecbur ticarete destek oluyoruz alsak bitürlü almasak bitürlü insan arada kalıyor x/ buarada sülo saldırgan mı çok?

elimi ısırıyor yem verirken ama bilemiyorum. zaten onların doğalarında var avcıdırlar soğuk kanlı oldukları için biraz yırtıcılıkda var tabi doğal yaşamları farklı hayatta kalabilmeleri için öyle davranmaları şart (;

hmm...hani her kapluş ısırır ama bazıları var feci oluyor :D ondan sordum.mesela eline ne alırsan al ona uzatınca yemek sanıyomu ? yabancı bişi akvaryuma koyunca ısırmaya çalışıyomu? bide eline aldığında kapluşunu kaçmaya çalışmak yerine hala ısırmaya çalışıyormu? bu soruların yanıtlarından vahşiliğini anlarız belki xD

elimi ısırmasının nedeni yemi tutturamamsı yani ağzına alış mesafesini. sonra akvaryuma yabancı birşey soktuğumda ısırmıyor daha çok korkuyor. elime aldığımdaysa kaçmaya çalışıyor :) fazla saldırgan değil uysal benim tatlım :)

ikisini ayrı akvaryumda besleyecem diyorsanız size kalmış. Fakat aynı akvaryum diyorsanız bence almayın çünkü yanlış gidebilir herşey sonradan aldığınız kaplumbağa ya ölür ya yaralanır yada perişan olur. Benim görüşüm eğer akvaryum çok büyük ve genişse ve sürekli birbirilerini görmeyeceklerse deneyebilirsiniz, fakat 60 cm ise bu riske atmayın kendinizi

bende öyle düşündüm sevdacığım ayrı akvaryum alacağım mecburen.

Bence alma bir tane var zaten :) diğer kaplumbaga, onun akvaryumu temizliği vs ağır gelmez mi sana :))

ya ben bir küçüğü daha kurtarmak istediğim için almak istiyorum onları petshopta görüyorum içim burkuluyor o kadar küçükler ki.hastalıklı olanı alıp iyileştirmek istiyorum yani onlar için birşey yapmak istiyorum kısacası.

cansel_4yuz' Alıntı:
ya ben bir küçüğü daha kurtarmak istediğim için almak istiyorum onları petshopta görüyorum içim burkuluyor o kadar küçükler ki.hastalıklı olanı alıp iyileştirmek istiyorum yani onlar için birşey yapmak istiyorum kısacası.

Tam tersi.İyilik yapmak yerine kötülük yapmış oluyoruz aslında.Biz onu kurtardıgımızı düşünüyoruz ama yerine başka bir kaplumbaga getiriliyor...

Ticarete karsı olsamda hasta olan bir kaplumbgayı almana olumlu bakıyorum hiç değilse biraz daha fazla yaşar :)

yaa tamda bugün bunu düşünüyodum şimdi yeni pet shoptan geldim içim resmen sızladı abartısız sölüyorum minnacık ama minimini minnacık bi kapluş...ve inanmıcaksınız ama küçücük akvaryumda üç kocaman kaplumbağayla beraber kalıyor! elime aldım kabuğu bildiğiniz pamuk gibi yumuşama az kalır...çok ama çok kötü oldum.adama hemen sordum onu meğerse biri getirmiş bakamamış ..su azıcıktı ve soğuktu hemen ısıtıcıyı çalıştırttım su eklettim neyseki beni dinleyen biyer çünkü en sık oraya uğrarım.ama inanın çok kötü oldum.ben alman taraftarıyım.tamam evdede bizim kapluşlar tehlike veriyo ama ordada bi okdr tehlikedeler ya varya bildiğiniz kocaman kaplumbağa ya....dedim bu kesin sabaha yenir.almadım çünkü annem eve sokmaz benim üç kapluşum var canselcim senn gibi bitane fln olsa neysede böle olunca hiç şansım yok.artı bnmkilerde ordaki kapluşlardan farksız vahşimi vahşi.sennki yabancı bişi görünce korkuyo ya bnmkiler saldırıyo oyüzdn alamam ama aklım orda.çok kötü oldum çok.offff offff :S
ankarada oturan varsa alabilcek pet market adı karanfilin orda limon bazrının yukarısı alabilcek olan alsın lütfen orda daha tehlikede.gidip bakın bana hak verirsiniz :( küçücük ya küçücük....gözünü bile açamıyo of

)': yaa of çok kötü oldum şimdi küçücükler ve bakıma muhtaçlar yazık yaa o küçücük bedenleriyle hayata tutunmaya çalışıyorlar....

Geri