Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kapuşum Cicoş :)

gizemli_kiz19

As 4 Üye
aslında ablamın ama ben denetleyip ben yemliyorum çoğunlukla :)
bu da onun yeni resimleri.çok yaramaz.çok hareketli bir bıcırık.3,6 cm çok şirin.

mailto:/g/gizmo036.jpg/
albüm şeklinde bir şey.burayı kalabalıklaştırmak istemedim :)

çok sevimliymiş :) uzun yıllar birlikte olmanız dileğiyle ..

çaktırma ama bende kendimi tutamayıp alıyorum ama ablamın haberi olmadan tabi :D elime almama çok kızıyor.

elimize almamızın bi sakıncası yok heralde dimi ?
bu arada gerçekten çok şirinmiş mincik :)

Elinize kaplumbağayı sık almanızı önermem.
10 cm den küçük her kaplumbağada salmonella bakterisi bulunur ve tehlikelidir.Hijyene dikkat edilmesi gerekir.
Ayrıntılı bilgi:
mailto:/forum/salmonella-bakterisi-t-5.html

Saygılar,

dayanamayıp elimize almak sevmek istiyoruz ama bu kaplımbağalarımızın pek hoşuna giden birşey değildir. akvaryumda başını dışarı çıkarmışken çenesini ve başını seviyorum genellikle kaçmıyor çokda sevimli oluyor. yalnız su sıçrattığında bile ellerimi yıkıyorum. ellerinizi düzgün yıkarsanız bir problem olacağını sanmıyorum.

evet ele almak tehlikeli.10 cm den sonra elinizde tırnakları çok güzel delikler açabiliyor.tırnakları acıtıyor kesinlikle.bir de erkek olursa daha da kötü olur.ben gofreti elime aldğımda mutlaka elimde bir kaç çizik ve delik olşuyor.

artık cicoş 9.8 cm oldu :) buradaki halinden eser yok. Diğer bilgisayara geçince bir kaç fotosunu da eklerim :)

arkadaşlar kaplumbağa nızı elinize almadan öncede ellerinizi yıkayın sonrada, hem sizin hemde kapluşunuzun sterilizasyonu çok önemli, ben evde bir örtü serip üstüne salıyorum kacamıyacağı şekilde tabi bir kaç tane de marul koyuyorum önüne hem spor yapıyor hemde mutlu oluyor gerçi bıraksam evin tamamını gezecek...

kabugundan anladıgıma gore cok saglıklı gozukuyor. uzun yıllar bırlıkte olursunuz inş

Teşekkürler arkadaşlar 2 cm değil artık. 9.5 cm lik bir dev oluyor :D 1 yıl onu alalı :)
Bu da yeni resmi.
mailto:/nvdues.jpg
üstteki cicoş :D

:) Eski hallerini bilmediğim için pek birşey diyemeyeceğim :) 1 yıl az bir süre değil kım bılır neler yaşandı bu sürede :) Umarım daha uzun yıllar birlikte yaşamaya devam edersiniz.

İki tane sağlıklı afacanla uğraşmak zor ve keyiflidir galiba :)
Uzun yıllar birlikte yaşarsınız inşallah :)

maşallah çok şirinler :) uzun yıllar birlikte olmanız dileğimle :)

yalnız arkadaşlarında dediği gibi onları fazla elinize almayın

elinizden kapabilecek hastalıklardan ziyade ufak bir esinti bile akciğer enfeksiyonuna neden olabiliyor

İnşallah uzun yıllar birlikte yaşarsınız.Ayrıca hayvanların fotoğrafını çekerken makinelerimizin flaşlarını kapatalım çünkü hayvanlar flaşın ışığı yüzünden kör olabiliyorlar.Buna hepimiz dikkat edelim.

Geri