Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kuru alan önerisi

sercan159

Altın 1 Üye
Arkadaşlar strafor dan yaptığım kuru alanımın üzerine 3 kat derz dolgusu sürmüştüm.Dışarı çıktığımda ise kardeşim bulup parçalamış bir daha yapmaya üşeniyorum.Bana fazla bekletmeyen akvaryum silikonu vb. olmayan bir kuru alan söyleyebilirmisiniz.

Cvp: Yeni kuru alan önerisi

forumda vantuz ve cd kabı kullanılarak yapılan kuru alanları bulabilirsin

Hızlı kuruyan bir akvaryum silikonu bildiğim kadarıyla yok. Bence Ahmet'in dediği yöntemle kuru alanını hemen yap. Bir süre o kuru alanla idare eder, sonra da yeniden köpükten ev yapımı bir kuru alana başla bence.

Pleksiglası akvaryumun ölçülerine tam olarak keserseniz hiç bir yardımcı malzeme olmadan sabıt duruyor

Basit bir şey istiyorsanız sokaktan uygun bir taş bulup güzelce kaynatın, sonra kaya tuzu ile dezenfekte edip kullanın. Bnun dışında uğraşmadan kuru alan yapmanız mümkün değil.

Geri