Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Paludaryumum :D

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
İşte Arkadaslar Yeni paladaryumum.Camcıda yaptırdım...
mailto:/img26/9913/27900011.jpg
mailto:/img39/352/28627011.jpg
mailto:/img246/5849/42541184.jpg
Off ya yine resimler cok büyük olmus:S

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

RE: Yeni Paladaryumum :D

Hayırlı olsun yeni akvaryumunuz. Oldukça hoş görünüyor kullandığınız kırmızı floresan uv lamba mı yoksa başka bir tür lamba mı? Onunla beraber bir de ısıtıcı lamba kullanmanız gerek kuru alanı 30-32 derecelere kadar ısıtması için. Fotoğrafları da normal boyutlarda yüklemek için imageshack de fotoğrafınızı upload ederken resize image seçeneğinden 640x480 boyutunu seçiniz, o zaman forum sayfasının dışına taşmayan büyüklükte olacaktır fotoğraflarınız.

sende mi alacakaranlık okuyorsun ilk onlar gözüme çarptı valla akvaryumda güzelmiş ;)

evet güzel olmuş. ben de şu uzmanlık sınavını bir kazanayım camcıda kocaman akvaryum yaptıracağım scrapime.

Evet Cansel benimde ilgimi cekiyor alacakaranlık bütün serisini okudum :D
Isığımba Florasan değil Uvb lambası yani petshopcudan öyle aldım.

tubidik' Alıntı:
evet güzel olmuş. ben de şu uzmanlık sınavını bi kazanıyım camcıda kocaman akvaryum yaptırcam scrapime.

Uzmanlık sınavı? Şimdiden başarılar umarım diledğiniz akvaryumu yaptırdığınızı da görürüz hep beraber.

ScampSoul' Alıntı:
Isığımba Florasan değil Uvb lambası yani petshopcudan öyle aldım.

Uv lambanız olsa bile ısınma lambası da ayrıca kullanmanız şart. Uv lamba kuru alanı ısıtmak için yeterli gelmeyecektir tek başına.

Bu ısıtma lambası bildiğimiz masa lambası oluyor değilmi 60W ?

Masa lambası, bildiğiniz ampül hepsi de olur 40 ya da 60 wattlık. Gücünü uzaklığa göre ayarlayıp 40ya da 60lık alabilirsiniz. Kuru alan sıcaklığını mutlaka bir termometre ile ölçün.

aragorn' Alıntı:
tubidik' Alıntı:
evet güzel olmuş. ben de şu uzmanlık sınavını bi kazanıyım camcıda kocaman akvaryum yaptırcam scrapime.

Uzmanlık sınavı? Şimdiden başarılar umarım diledğiniz akvaryumu yaptırdığınızı da görürüz hep beraber.

Msj nasıl ayrılır yapamadım mecburen tüm mesajı aldım kusura bakmayın :rolleyes: Tus Tıbbi uzmanlık sınavı yani. Bakalım son 1 ay kaldı. İnşallah kazanırsam ablamla camcıya gidip kocaman akvaryum yaptıracağız. İçinde su kayağı, hamak, mağaralar vs. olacak. Hayal kuruyoruz bakalım umarım gerçekleştirebiliriz.:(

Başarılar hocam ya şimdiden :) tus u biliyorum ya hatta yakında dus (diş hek.de uzmanlık sınavı) da çıkacak diyolar bize kadar çıkmış olur büyük ihtimal bakalım biz napcaz, kazanırsınız inşallah kolay gelsin. Mesaj konusu sorun değil gerekli düzenlemeyi yaparım şimdi. Akvaryum hayalinizi de gerçekleştirdiğinizi görmeyi isteriz :)

Evet ben de duydum Dus çıkacakmış diye.Yine de inşallah sana uğramaz diyelim.

Çok güzel olmuş.Çok rahat gözüküyor ufaklık.
bu arada İpek Ongunun bütün kitaplarını okumuşsunuz anlaşılan :D

gizemli_kiz19' Alıntı:
Çok güzel olmuş.Çok rahat gözüküyor ufaklık.
bu arada İpek Ongunun bütün kitaplarını okumuşsunuz anlaşılan :D

Çok önceden okumustum.:D

Geri