Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni yaşam alanı

ozzy2001

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar merhaba. Bugun yeni akvaryumumu aldim. Olculeri 100x45x30. Su anda hersey tamam sanırım. Ilk koyduğumda ortam farkındaligi zaman alır sandim ama bes dakika bile sürmeden kendilerine geldiler. Şu anda gayet iyiler. Beni bilgilendirdiginiz için hepinize teşekkür ederim ..

Cvp: Yeni yaşam alanı

bunu ara geçiş olarak aldın sanırım yüksekliği kısa en az 50-60 cm olsaydı ömürlük olurmuş. ama hiç olmamasından veya küçük akvaryumdan iyidir. hayırlı olsun. su ve kuru alan ısılarını da istenilen düzeye getirdin mi tamamdır.

Kübra hayırlı olsun, İyi günlerde kullansınlar. Bir resim koyabilirsen seviniriz. ^^

Su sabit 28 kuru alanım da 30-32 arası, evet bu ömürlük akvaryuma gecene kadar idare etmesi için yani saklama kabi yada kucuk akvaryumdan iyidir diye dusunerek aldım.. bir de yavas yavas bahceye çıkarmayı düşünüyorum ne dersiniz havalarin biraz daha ısınması beklemeli miyim?

Teşekkür ederim sağolun, su anda uyuyorlar onlari rahatsiz etmemek için daha sonra koyabilirim ancak :)

Bu havada zaten olmaz fakat surekli gozlemliyerek guneste almasi icin 10 cm den sonra cikartabilirsiniz
Bir fotograf iyi olur

Tabi ki sonra da olur, müsait olduğunda.

Bahçe için çok erken. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama Türkiye'de hiçbir yerde Mayıstan önce olmaz diye düşünüyorum.

Hatta belki haziran bile diyebiliriz.

bahçeye hiç çıkarma. dışarısı güneşli olsa da rüzgar illaki olacak. çimene koyma durumu ondan da riskli hayvan gerek kimyasal gerek diğer sokak hayvanlarından bulaşacak parazitler yüzünden enfeksiyona kapılacaktır. başından uzaklaşsan diğer hayvanlar tarafından öldürülme riski de var.

cem abi eğer akdeniz bölgesinde yaşıyorsa rüzgarı bile sıcak ama dedikleri gibi hastalık riski var kedi köpekler işiyor

Hayırlı olsun. Bir sene idare edebilir. Güle güle kullansınlar.

Bahçe Cem in dediği gibi uygun olmaz. Yazın doğal güneşlendirme şartları uygulanırsa ufak bir uygun sistemle bu ihtiyaçları karşılanır.

Doğal güneşlendirme alanında kuru bir yer, istediğinde suya girebileceği bir bölüm ve sıcaktan bunalırsa gölgeye geçebileceği gölge bir bölüm olmalı. Tabi steril olması gerekiyor.

Geri