Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni yuva alıyorum :)

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar şuanda 2 kırmızı yanaklım var ve 1 ay sonra missippi map turtle gelecek kabuk boyları 4cm ve şuanda baktığım akvaryum çok çok çok küçük ölçüleri 29x15x23 ısıtıcım filtrem herşeyim bende yeni kaplumbağa geldiği için büyük bir akvaryum almaya karar verdim.
akvaryum ölçüleri:70*26,5*34h CM 64 LİTRE Hacimli mailto:/ev-dekorasyon-bahce/70-cm-akvaryum-43-90tl-47860341
bunu alacağım ısıtıcı filtre ise juenden
Atman AT-F101 İç filtre= mailto:/urun_detay.aspx?kat=239&urn=2833
Roxin Stainless Steel Çelik Isıtıcı 100W= mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=12862
07mm slis kum 5 kg
başka unuttuğum birşey varmı ve ekipmanlar yeterlimi filtre akvaryuma yetermi acaba şüphelerim var Teşekkürler.

Cvp: Yeni yuva alıyorum :)

Kuru alanı ısıtmak için gerekli olan ekipmanlar var mı ? Eğer yoksa kuru alanı ısıtmak için bir adet armatür ve de ampul gerekmekte. :)

Tek eksiğiniz bu diyebilirim. Benim size bir sorum olacak Silis kumu nereden temin ediyorsunuz ? Bende silis kum arıyorum da. :)

Ve de konuyu takip eden diğer arkadaşlara bir soru soracağım. Melih Bey'in verdiği ısıtıcıyı kullanan yada hakkında yoruma sahip olan arkadaşlar paylaşabilir mi? Bende aynı marka ve model ısıtıcıyı almayı düşünüyorum ve sizlerin görüşlerini bilmek isterim.

Teşekkürler , iyi forumlar. :)

Tüm ekipmanlarım mevcut ısıtma lambası vs var slis kumu internetten alıyorum gittigidiyor juen pet market ve diğer pet shop satıcılarında bulunuyor.ısıtıcıyı ben araştırmadım ama çelik olduğu için kırılma gibi bir durum olmuyor normal ısıtıcılardan tek farkı çelik olması birde ısıtıcının üstünde suyun sıcaklığını görebiliyoruz.

Kırılma gibi bir ihtimali olması da beni bu ısıtıcıya yönlendirdi. Silis kum için de teşekkür ederim.
Araştırmalara devam edelim. :)

Akvaryumu internetten almanızı tavsiye etmem kargo baya pahalı olcaktır

yok 4 tl kargo 10 kg ya kadar kargo 4 tl ediyor

Alacağınız her şey tamam.5 kilo kum taminen az kalacak o akvaryuma.

Silis kumun 5 kilosu baya az gelebilir o akvaryuma :) Ben 15 kilo kullandım yetmedi :D
Akvaryum güzel :)

Hayırlısı olsun :)

peki kaç kilo alayım 2 parmak yüksekliğinde olması için ?

Arkadaşlar bun dışında su düzenleyicisi mavi damla vs şeyler almamı önerirmisiniz gereklimi ? çünkü alıcaklarımın hepsini bir kerede almak istiyorum sonra aklıma geliyor alamıyorum :)

Mavi damla alın bulunsun zararı yok. Büyük su değişimlerinde ve akvaryumu ilk kurulumunda kullanırsınız. Kum ise 15-20 kg kadar almanız faydalı olur. Fazla gelirse yıkar kenarda yedek tutarsınız.

Bence o filtre yetmiyecek ben 55 litre akvaryuma debsi 380 lt olan filtre aldım o yetmemeye başladı eki akvaryumun filtresinide taktım oda fazla fark etmedi şimdi debisi 1600 lt olan bir filtre almayı planlıyorum

1600mü ? iyimisiniz 55 litre akvaryuma 1600 debili bir filtre alırsanız kapluşlarınız havada uçar.

Melih bey özür dilerim yeni gördüm sorunuzu. Emin beyinde dediği gibi 15 kilo falan yeterli olucaktır :)

Önemli değil zaten şimdi slis kum stoklarda yok biraz önce akvaryumu aldım gelince 7 aralığa kadar 50waat ısıtıcı ve 200 debili filtre ile idare edeceğim 7 aralıkta kredi kartı extresi kesiliyor çünkü bu ay çok fazla harcama yaptım 50 waat ısıtıcı yetermi ? filtrede azda olsa idare edermi acaba ?

Teşekkür ederim ozaman slis kumun stoklara girmesini bekleyeceğim girince hepsini birlikte alacağım filtre azda olsa yetermi ?

Yeter gibi gözüküyor ama yinede temizliği kısa sürede yapmak zorunda kalabilirsiniz.
Juen petten alıcaksanız silis kumun sonuncusunu ben almıştım eski akvaryuma :) Kum gerçekten çok kaliteli silis kum alınıcaksa 0.8 mm olması en iyisi. Benimki şuanda 0.1 ve çamurlaşmaya başladı.

Melih Bey sahibinden.com sitesinden alış veriş yaptınız mı hiç ? :) Orada da uygun fiyata yıkanmış Silis kum buldum. Numara bırakmışlar kum hakkında bilgi isteyecektim mesaj atmıştım ve aradılar beni gerekli bilgiyi verdiler. :)

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-guvenilir-karbeyazi-silis-kum-sifir-numara-20-kg-kargo-dahil-65902356/detay/?

Buyrun bu da linki :)

ecemkoten' Alıntı:
Yeter gibi gözüküyor ama yinede temizliği kısa sürede yapmak zorunda kalabilirsiniz.
Juen petten alıcaksanız silis kumun sonuncusunu ben almıştım eski akvaryuma :) Kum gerçekten çok kaliteli silis kum alınıcaksa 0.8 mm olması en iyisi. Benimki şuanda 0.1 ve çamurlaşmaya başladı.
juendeki 0.7 mm ? siz juenden 0.1 nasıl aldınız ? istediğimiz numarayı gönderiyorlarmı ?

Hayır ben eski akvaryumuma almıştım geçen hafta. Bu akvaryuma petshoptan 0.1 aldım.

Geri