Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeşilliğe bayılıyorlar

ßusra

Gümüş 2 Üye
Bizim kaplumbağalar yeşilliğe çok düşkünler :) Kıvırcık ve fesleğene hayır diyemiyorlar.:) Büyük kaplumbağama yaklaşık 2 senedir bakıyorum küçüklere ise bakalı 1 sene olacak.Ben karideste veriyorum ama karidesten daha çok kıvırcık veriyorum ve afiyetle yiyorlar.:D Yani şimdiden alıştırayım dedim yeşilliğe :) Ve daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.
Peki sizin kapluşlarınız yeşilliği seviyorlar mı ?

Sevmez miiii??? İlk aldığımda ağzına ilk alışından sonra yedirememiştim ama benimle oluşunun 3. ayı civarında tekrar denedim ve yedi.... Hem de afiyetle... Bayılıyor sebzelere falan... Daha uzaktan elimde gördüğü an kıvırcığı, havucu, elmayı, muzu cam saldırılarına geçiyor... hatta elimde ben peynir ekmak yerken ona da deliriyor ver diye... Elinden gelse yiyecek onu da ama ben verirrr miyiiimmmm? :D Peynir sonuçta zararlı... Kapluşların çoğu gençken alışamıyor zor oluyor ama benimki gereğinden çabuk alıştı yeşilliğe bayılıyor

Evet benim miniklerede erken yaşta alıştırdım diğeri zaten ne versen elinden kapar :):D

öcük çok severek yiyor yemek için çıldırıyıor resmen ama böcük kıvırcık elimde ve fazla takmıyo ama öcüğün yediğini görünce koşarak (yüzerek) kıvırcığa saldırıyıor...

benden gördü sanırım..hiç kıvırcık sevmiyor kapluşum :D

Geri