Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yorgun ve uyumak istiyor

Zeynepptokgozz

Yeni Üye
Merhaba cem bey biz ısıtıcısını aldık bayada güzel ama kaplumbağam sürekli uyumaj istiyor eskiden çok hareketliydi artık öyle değil sürekli gözlerini kapatıyor gündüz bile uyudugunu hissediyorum bazen acaba sebebi nedir

Isıtma lambası var mı?

Uyuklama kuru alanda mı su içinde mi?

Hayvanın gözlerinde şişlik ve/veya beyazlık var mı?

İştahı nasıl yemede azalma yada büsbütün yememe var mı? Yemi görünce tepkisi nasıl?

Kabukta incelme yumuşama var mı?

Vitamin takviyesi yapıyor musunuz?

Hırıltılı ses, derinden gelen ses, cikleme yada başını önüne atarak nefes alma var mı? Özellikle geceleri daha belirgin duyulur.

Gece suda mı kuru alanda mı uyuyor?

Bulunduğu oda güneş görüyor mu? Bu belirtiler havanın kapalı olduğu dönemle mi başladı? Öyle ise mevsim geçişine bağlı bir durum olabilir. Hayvan kışın geldiğini hisseder ve durağanlaşır.

Su, kuru alan ısıları kaç derece?

Kuru alanda uyuyor
şişlik veya beyazlık yok
iştahı önceden azdı şimdi baya iştahı arttı yemi gördüğünde heyecanlanıyor sanki
Kabukta beyaz lekeler var sadece sizede atmıştım yıkadım ama geçmedi
Vitamin takviyesi şu an almıyor ama alacağız
Ses vb şeyler hiç duymadım
Gece de kuru alanda uyuyor ışık varken bile uyuyor
Son 1 haftadır böyle hava kötü olduğundan beri daha doğrusu

Lamba var mı?

Sera raffy P ve gammarus aldınız mı?

Vitamin iştahını artırıp kırgınlığını giderir. İlk hafta 2 günde bir, 1 damla sonraki haftalarda haftada 2 kez 1 damla. Stick yeme damlatıp mümkünse elden verin. verin.

En iyisi sera reptilin ama fiyatı çok uçuk. Deep fix reptivit alabilirsiniz.

Geri