Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yosunum,tospikim,kapluşkammm...

kaplushkam

Yeni Üye
Katılım
1 Ara 2008
Mesajlar
2
yosunu yaklaşık 5 ay önce aldım.
kaplumbağalarla ilgili söylenenlerin aksine çok color=#800080]hiperaktiftir benim tospikim, akvaryumun içinde bir o yana bir buyana süzülür. halı üzerinde de son derece seri yürür ve ben herdefasında bakakalırım hani bunlar yavas hayvanlardı diye :)
geceleri lambasını yakmamla taşının üzerine kurulur ve tüm gece orda uyur. gece gözümü açıp onun orada keyifle yayıldıgını görünce daha bir huzurlu uyurum.
iyi duymadıklarını söyleseler de eve ilk getirdiğim gün ona seslendiğimde kafasını çevirip bana bakmasını ve yanıma doğru gelmesini unutamam..

çok oburdur , çok yem vermememiz gerektini bilmemem rağmen akvaryumun yanına geldiğimde kafasını kaldırıp bana masum masum bakmasına vermeyince de camdan dışarı fırlayacakmışcasına çırpınmasına hiç dayanamam :)


umarım kocaman olup akvaryumlara sıgmadığı günlerini de görürüm .. :)
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
eeee öyle diyorlar da benim ki hızlı. Nadiren hareketsiz görüyorum. Geceleri uyuma ağazının oraya parmağımla çekip koşup ışığı kapatıyorum. Isıtıcının ışığı yandığında bir haltlar karıştırıyor olduğunu görüyorum. Oradan oraya...Çok hareketli ve yaramaz plancı oluyorlar. Çakal oluyorlar. Halıya bıraktın mı sanıldığının aksine kendine kaplumbağa dedirtmeyecek şekilde uçar gibi yürüyorlar koşar gibi. Bir de ilk aldığın gün adını bile bilmez ki selendiğinde dönüp baksın. Daha sana da alışamamış olur da bu insan ne diyor diye meraklı biraz da korkulu bakar. :)
 

ezej

Yeni Üye
Katılım
1 Ara 2008
Mesajlar
13
kaplumbağnız gerçekten çok şirin. bnmde kndi kaplumbağlarım için tek dileğim onların sağlıklı mtlu ve uzun ömürler gerçirmesi aynı dileklerim sizin kaplumbağnız içinde geçerli.
 

watertortoise

Yeni Üye
Katılım
28 Kas 2008
Mesajlar
6
ayyyyyyy çok tatlı ya cinsiyeti ne bunun benimkilerde bööle hareketli olsa keske.......
 

oldscout

Taç 3 Üye
Katılım
25 Kas 2008
Mesajlar
567
Maşallah çok sevimli. Sizin bakımınız ile hızla büyür diye düşünüyorum...
 

kaplushkam

Yeni Üye
Katılım
1 Ara 2008
Mesajlar
2
teşekkürler arkadaşlar. inş. hepimizin kapluşları uzun ömürlü olur.
cinsiyeti hakkında bi bilgim yok alırken sormak hiç aklıma gelmemişti zaten çok da farketmiyo benim için :)
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Zaten küçükleri satın alırken belli olmaz.belli olması lazım kabuk çapının 10 cm falan olması gerekir. İşte büyük alınacaksa anlaşılır. Erkeklerin tırnakları upuzun olur belli olacak şekilde, alt kabuk biraz çökük olur. Dişilerin kuyrukları ince ve kısa, erkeklerin kalın ve uzun olur.
 

HaywanSewer

Platin 3 Üye
Katılım
11 Ara 2008
Mesajlar
360
benim kapluşum daha 4-5 aylık kuylğu çok uzun ve tırnakalrıda çok uzun galiba erkek :D bu arada benim kapluşumun aıda Tosbik:)
 
Üst