Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yumurta olup olmadığı nasıl anlaşılır

turtle.boy

Yeni Üye
ben yeni katıldım bu platforma.8 yıldır ilk aldığım aynı kaplumbağayı besliorum u sene yanına bi erkek aaldım yumurtalarının olduğunu anlamak için illa iştahının azalması mı gerekiyor çünkü benimkinin iştahı hiç azalmıyo?bide geçen aylarda okul çantasının üstüne koyunca kazmaya çalışıoduarka ayaklarıyla ama arka bahçe toprağına koyuyorum hiç bi belirti yokarka ayak tarafında kabuk açıkğından kontrol etmeğe çalışıorum bi şeyde anlamadım?

Cvp: yumurtarını anlamak

Sahte yumurtlama hareketleri olabilir. İçgüdüsel olarak yumurtlama hareketleri yapabiliyorlar.

Genede şüpheniz varsa bir veterinere götürüp yumurta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Evde yumurtlamak için bir alan yapsanız daha iyi olur bence. Bahçede hastalanmasın.

Cvp: Yumurta olup olmadığı nasıl anlaşılır

Yumurtalar karında oluştukça mideye baskı yapıyor ve iştahı azaltıyor. Yani yumurta sayısı arttıkça iştahında kesilmeler artıyor. Benim kaplumbağam Ninja 2 senedir ikişer kere yumurtladı. İlk seferinde arka ayaklarıyla yumurtlama hareketini yaptığında haziran civarıydı. Yaklaşık bir ay sonra yumurtladı. Yumurtlamadan önceki 2 aydan yumurtlamaya kadar zamanki dönemde iştahı kesildi. Zorla yemek verdim. yumurtlamaya yakın zamanlarda devamlı huysuzlandı, bir oraya bir buraya hızlı bir şekilde yüzmeye başladı; sonra yumurtalar çıkınca sinirlendi ve kızgınlıkla ısırdı yumurtanın birini. Bu sene yine yumurtladı. Yumurtayı yine biz görmeden yemek zannedip ısırıp kırmış. Sonra gördük. İkinci yılda yumurtladığında iştahı az kesildi. Yemeğini yedi. O arka ayaklarınla yaptığı hareketi yine yaptı.

Yumurta olduğunu nasıl anlayacağız meselesine gelince: Kuyruğunun hemen sağ veya sol yanında çıkıntı oluyor veya elinizi oraya tuttuğunuzda sertlik oluyor. Sorularınıza cevap verebildim mi acaba?

Geri