Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yumurtlama

handed

Bronz 5 Üye
Merhaba, akvaryumumda iki dişi bir erkek var. Dişilerden biri suya yumurtladı, 6 adedini aldım hemen akvaryumdan. Ben görmeden yumurtlama başlamış, diğer iki kaplumbağam birkaç tanesini yiyordu yumurtaların :( ne yapacağımı bilemediğim için başka bir kaba kuma gömdüm yumurtaları, üzerine de ısıtma lambası koydum. Başka ne yapmam gerekiyor?

Bu şekilde koydum yumurtaları, üzerlerini de 2cm kadar kapattım. Bir de kumu yıkamam gerekti, illa kuru olmasına gerek var mı kumun, şimdiden teşekkür eserim. İyi bayramlar????

Ekli dosyalar

• 109754F6-6F21-49D1-85F0-C5111E9A8B3A.jpeg
    109754F6-6F21-49D1-85F0-C5111E9A8B3A.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 15
  • AF2C804D-8FEB-47FD-836D-E28A6CCB5163.jpeg
    AF2C804D-8FEB-47FD-836D-E28A6CCB5163.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 15
Merhaba Hande hanım,

Aşağıdaki yazıyı okumanızı öneririm

Keyifli hobiler

Onları atın. Yumurta döllenmiş olsa dahi suya temas ettiği anda çürümeye mahkumdur. Kaldı ki boş yumurta olma ihtimali daha yüksek.

Hayvanların yemesinde sakınca yok. Kalsiyum alırlar.

Onları atın. Yumurta döllenmiş olsa dahi suya temas ettiği anda çürümeye mahkumdur. Kaldı ki boş yumurta olma ihtimali daha yüksek.

Hayvanların yemesinde sakınca yok. Kalsiyum alırlar.
Merhaba, evet ben de yavru çıkmaz herhalde diye düşündüm ilk başta, aslında aynı şeyi düşünüyorum ama atamadım. İki üç hafta sonra kontrol edeceğim , yumurtalar büzülüyorsa bozacağım kutuyu mecbur..

Koyduğunuz kap yanlış, kuru kum içinde birkaç cm derinde ve tepesinden lamba ısıtacak. Toprak olmaz ısındı mı sertleşir. Yumurtaya baskı yapıp kırar. Ben bunu torfta denemiştim olmadı.

Yumurtayı koruyan plasenta sıvısı gibi bir sıvıdır. Su bunu yok eder ve çürür.

Yine de siz bilirsiniz deneyimlemiş olursunuz.

Koyduğunuz kap yanlış, kuru kum içinde birkaç cm derinde ve tepesinden lamba ısıtacak. Toprak olmaz ısındı mı sertleşir. Yumurtaya baskı yapıp kırar. Ben bunu torfta denemiştim olmadı.

Yumurtayı koruyan plasenta sıvısı gibi bir sıvıdır. Su bunu yok eder ve çürür.

Yine de siz bilirsiniz deneyimlemiş olursunuz.
Kuma koydum zaten dediğiniz şekilde, lambası da var, Kum da kuru şu anda. Herhangi bir baskı yok onu da dün kontrol etmiştim. Bekleyip göreceğim bakalım. Çok teşekkür ederim

Geri