Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yurtdışından Getirdiğim Isıtıcı Özellikli Ampul

tarcinveduman

Gümüş 5 Üye
herkese iyi forumlar. yurtdışından sürüngen ve kaplumbağalar için üretilmiş ısıtıcı özellikli bir ampul türü getirttim. ama araştırmadan da kullanmak istemedim. resimini paylaşacağım. aranızda kullanan var mı arkadaşlar? nom marka 25 watt'lık bir ürün.
mailto:/a5v404.jpg

Cvp: Yurtdışından Getirdiğim Isıtıcı Özellikli Ampul

seramik ısıtıcı ampul. bu ısı verip ışık vermez özellikle hayvanlar gece uykusu için kuru alana çıkarsa ışık vermediği için geceleri kullanılabilecek en uygun ısıtıcıdır. gündüz ise uv lamba yanında kullanılır. hayvanlar ilk başta ışık algısıyla çıkarlar ısı sonra gelir. onun için sabah veya akşam üstü için normal bir aydınlatma lambası kullanılmalıdır.

eğer elinde fazla yoksa yedekte tutup hastalık veya normalde kuru alanda uyuma durumlarında kullan. böylece geceleri ışığa bağlı uyanma durumu olmadan ısınmış olur.

Seramik ampullerin yüzey alanı,aynı güçteki akkor ampulden daha çok ısınır.Sahip olduğu gücün tamamını ısı yaymak için kullanır. Radyant ısıtıcı olarak da adlandırılır.
Konumlandırmadan önce mesafe ayarlama sırasında yüzey alanının sahip olduğu sıcaklık değeri göz önünde bulundurulmalı.Aksi taktirde istenmeyen yaralanmalar yaşanabilir.
Sarı gün ışığı yayan enerji tasarruflu ampul ile gündüz döngüsü yaratılabileceği gibi akşam soft akkor ampulün kullanımının mümkün olmadığı durumlarda da kuru alanda 24 saatlik bir döngü yaratmak için kullanılabilir.Kullanıcının inisiyatifine kalmış.

Bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim. Furkan'ın da belirttiği gibi yaralanma olayından korkup kullanmadan önce sormak istedim. Gece kullanma fikri çok mantıklı geldi çünkü gece de kuru alanı kullanıyorlar. Önce bir süre çalıştırıp ısıyı ölçüp ona göre konumlandıma yapmalıyım.

tarcinveduman' Alıntı:
Bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim. Furkan'ın da belirttiği gibi yaralanma olayından korkup kullanmadan önce sormak istedim. Gece kullanma fikri çok mantıklı geldi çünkü gece de kuru alanı kullanıyorlar. Önce bir süre çalıştırıp ısıyı ölçüp ona göre konumlandıma yapmalıyım.

Konumlandırma,kaplumbağa kuru alandayken en üst noktası hesaba katılarak yapılmalı.Bunun için ölçüm yapılacak derecenin altına bir yükselti yerleştirilebilir.Tahmini olarak 15-20 cm uzaklıktan yeterli ısıyı sağlayacağını düşünüyorum.Isıyı uygun bir şekilde yaymak için kuru alana dik konumlandırılmasını tavsiye ederim.Bu sırada kaplumbağalar gözlemlenmek istenirse;15 Watt'lık koyu mavi renkteki ampuller de kullanılabilir.Örnek

Geri