Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yuvamızın son haliii ve yeni kuru alan :)

nachtmerie

Altın 5 Üye
evet yuvamızın son halini verdim artık temizlik ve dizayn yaptım bugün yeni yaptığım kuru alanımıda ekledim.
düz bir taş parçasına strafordan bacaklar yaptım.
dereden vs bulduğum taşlarla akvaryumuma doğal bir ortam yaratmaya çalıştım elimden geldiğince :)

straforu yaptıktan sonra 3 gün suda beklettim artık herhangi bir salınım yapmaz diye umuyorum.

işte resimler :)

ısıtıcı göremedim dicek arkadaşlar : ısıtıcım yok fakat almamamın sebebi gerek olmaması ev sürekli sıcak + kalorifer yanında ve su ısım 27-29 derece. Sabaha karşı hani en soğuk vakitlerde bile 26 25den aşşa düştüğü hiç olmadı. İlerde gerek duyduğumda alırım hemen tabi :)

mailto:/s/t/1c0y9.jpg

mailto:/s/t/1c108.jpg

mailto:/s/t/1c110.jpg

mailto:/s/t/1c12c.jpg

mailto:/s/t/1c131.jpg

mailto:/s/t/1c14s.jpg

mailto:/s/t/1c15s.jpg

mailto:/s/t/1c16g.jpg

mailto:/s/t/1c16q.jpg

mailto:/s/t/1c175.jpg

mailto:/s/t/1c1bd.jpg

yorumlarınızı bekliyorum :):smile:

Cvp: Yuvamızın son haliii ve yeni kuru alan :)

Akvaryumunuzu çok beğendim.Ama ısıtıcıyı bir an önce almanızı tavsiye ederim ne olur ne olmaz :)

teşekkürler :)

gözlemlerime göre hiç düşmedi. akvaryumun bulunduğu odanın kaloriferi hep açık ve akvaryumu yasladım kalorifere 28 derecede sabit. sabaha karşı 26 falan olabiliyor dahada düşmüyor.suyun içinde derece sürekli duruyor :) gerek gördüğümde hemen alırım

Anıl Bey strafor ayaklar güzel olmuş, akvaryumun içinde sırıtmadan gayet doğal duruyor. Su miktarı da şu anda iyi. Bahsettiğiniz sıcaklıklar da sorun yaratacak düzeyde değil. Güzel sade bir yaşam alanı olmuş :)

Ama yapmışken kuru alanı biraz daha büyük yapsaydınız keşke çabuk büyüyor keratalar :)

Bir de cam kenarı olduğu için uzun vadede yosunlanma problemi yaşayabilirsiniz, sık sık temizlik yapın gözlemleyin.

hayırlı olsun, güle güle kullanın. Sağlıklı ve mutlu kaplumbağalı günler dilerim :)

ya aslında yeniliği çok seven biriyim kendimi biliyorum 2 3 ay sonra ben ona yama yaparım değiştiririm falan zaten :) meraklıyım biraz böle şeylere :) büyütmek sorun olmaz bi taş parçasını derz ile birleştiririm tekrardan alanı büyütürüm artık 3 4 ay snra :)

Yosunlanma problemini sanırsam güneş için dediniz? o odaya pek güneş vurmuyor direkt zaten karadenizde güneşi görmek pek mümkün değil şu aralar :) ama temizliklerine dikkat ediyorum. haftada bi suyun 1/3 ünü değiştiricem artık arkadaşımdanda dip çekimi aleti vardı onuda 10 günde bir falan kullanırım artık.

beğenmenize sevindim :)

Güzel olmuş elinize sağlık, güzel taşlar bulmuşsunuz kuru alan da çok doğal görünmüş, ben de beğendim :)

teşekkürler yorumlarınız için :)

Çok hoş bir akvaryum olmuş :)
Görüntü olarakta çok beğendim.Hayırlı olsun :)

Bu arada 7. fotoğrafta ki kaplumbağanız kırmızı yanak mı?

teşekkür ederim :),

evet kırmızı yanaktır biraz turuncumsu yanağı .. kafasını tam cıkartmamış o yüzden belli olmuyor :) 2 tane kırmızı yanağım var 3.yüde almayı düşünüyorum ama başka bir tür bulursam artık oda.. oturduğum şehirde kırmızı yanaktan başka bi tür yok

Sarı karın sandım yanak belli olmayınca :D

Bence almayın yeni kapluş.Bu iki ufaklık büyüdükçe zaten bakım zorlaşacaktır.

ya 10 15 günde bi gidiyorum petshopa falan orda minnacık kaplumbağaları görünce 1 tane daha alasım gelıyo sonra diyorum büyüyünce zorlaşcak almıyım diyorum :) dediğiniz gibi almamak en iyisi.. ama değişik güzel bi cins bulabilirsem kendimi tutamayıp alabilirim :D

Türkiyede kırmızı yanaktan başka soft shell çizgili kaplumbağa ve benekli kaplumbağa bunları bulma şanşınız % 10 ama tüm türkiye için geçerli fiyatlarıda biraz yüksek soft shell filan 60 tl ye satıyorlar sizin için fiyat problem değil ise biz yurt dışından aldık forumca 6 kişi belki almak istersiniz belirtmek istedim ama galiba sipariş verildi bundan sonra tek başına alabilirsiniz diye biliyorum :)

Melih Bey, ben "florida kırmızı karınlı kaplumbağa" istiyorum erkek ve dişi 2 tane. Getirtebilmek mümkün mü acaba?

Geri