Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Zeolit

Cvp: Zeolit

Ben dış filtrede çok ince 2 elyaf tabakası arasında kullanıyorum.Ama file ile kullanmakta fayda var.Filtrenin motoruna falan giderse zararlı olabilir.

Yani filenin amacı motora gitmesini mi önlemek ? Siz filesiz mi kullanıyorsunuz ?

Ben hiç bir malzemeyi file içinde kullanmıyorum.Ama doğru olan kullanım o şekilde.
Su filtrenin içerisinden geçerken pervane veya miline zarar verebilir zeolit, karbon gibi filtre malzemeleri.

Zeolit sadece kimyasal filtrasyon için absorbe maddesi olarak mı kullanıyor, yoksa gözenekli yapısı biyolojik filtrasyona katkı sağlıyor mu?

Yardımınız için teşekkürler :) Zeolit kimyasal filtrasyon amacıyla kullanılıyor. Aktif karbonun işlevlerinin yanında amonyak giderme özelliği de var ve uzun ömürlü.

Zeolit öyle çok gözenekli bir yapıda değil.
Bakterilere konaklık etme özelliği taşısa da çok ama çok azdır.

Geri