Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 gün evde tek kalır mı

Hocam ben otomatik yemleme ve akıllı priz alacağım. Birde bulabilirsem wifi kamera alıcam durumunu kontrol edebilmek için

cok masraf olur hocam emin misin
Kamera işi pahalı olur ondan emin değilim fakat yemleme makinesini 500TL ye buldum artık paranın değeri kalmadı pek önemsemiyorum akıllı prizde 200 liraya var toplam 700tl tutacak çok para yuvadan pahalıya geliyor:D vazgeçtim şuan almaktan

Dışarıda gezeceğine evde aç kalsın daha iyi.

Ampule sıcakken su temas ederse bir ihtimal patlayabilir. Patlar dediğim cam değil tel kopması.

Lambayı rampadan biraz uzaklaştırın en azından su sıçratma hadisesi olmasın.

Taktıktan sonra temiz bezle ampulü silin. Cam üstünde ter zerresi parmak izi vs. olursa bu camın tavını bozuyor.

Dışarıda gezeceğine evde aç kalsın daha iyi.

Ampule sıcakken su temas ederse bir ihtimal patlayabilir. Patlar dediğim cam değil tel kopması.

Lambayı rampadan biraz uzaklaştırın en azından su sıçratma hadisesi olmasın.

Taktıktan sonra temiz bezle ampulü silin. Cam üstünde ter zerresi parmak izi vs. olursa bu camın tavını bozuyor.
Hocam ben cuma sabahtan çıkacağım sabahtan yemini vereceğim. Cumartesi aç kalacak pazar öğle döneceğim. Birgün açlıktan birşey olmaz zaten dışkısını yer en kötü. Ama lambayı bu sureçte kaldıracağım. İzmirde yaşıyorum deprem bölgesi olurda lamba düşerse suya kötü olur. Su ısıtıcısı açık olacak. Hava erken karacak bunun için prize 1W led takayım mı beyaz. Karanlıktan korkuyor sanki

Aç kalmada sorun yok.

Loş bir ışık olsun ortam soğuk olursa suda durur.

Hocam birde diğer üyelere yardımcı olmak amaçlı açtıkları konulara cevap yazıyorum. Eğer bir hatam varsa lütfen bilgilendirin yapıcı eleştiriye açığım. Amacım kaplumbağa sahibi insanları bilgilendirip kaplumbağaların huzur içinde yaşaması.

Siz yanıtları yazarken yazım kurallarına uyarak ve tane tane yazıyorsunuz bir hatam bu. Birde beni genta kullanımı hakkında bilgilendirir misiniz

Hata olursa düzeltiyorum. Doğru yazı ve sorularda doğrulama manasında beğeniyorum.

Göz için genta yada gentagut iltihap derecesine ve hayvanın büyüklüğüne göre 2 ila 3 damladır. Bunun yanında uzun süre iştahsızlık, halsizlik, az da olsa hafif hırıltı hallerinde ek olarak yavruların ağzına 1 damla yetişkinlerin ağzına 2 damla damlatırız. Bu kandaki olası iltihabın önüne geçmek için gerekli.

Akciğer enfeksiyonunda hayvanın büyüklüğü ve enfeksiyonun bulunduğu safhaya göre damla sayısı değişkenlik gösterse de; bunda damla sayısında tam net birşey söylemek doğru olmaz. Bu hayvandaki belirtilere bakılıp emin olduktan sonra saptanır.

Enfeksiyonun yoğunluğuna bağlı son safhada hayvanın büyüklüğü göz ardı edilebilir.

Göz için genta yada gentagut iltihap derecesine ve hayvanın büyüklüğüne göre 2 ila 3 damladır. Bunun yanında uzun süre iştahsızlık, halsizlik, az da olsa hafif hırıltı hallerinde ek olarak yavruların ağzına 1 damla yetişkinlerin ağzına 2 damla damlatırız. Bu kandaki olası iltihabın önüne geçmek için gerekli.

Akciğer enfeksiyonunda hayvanın büyüklüğü ve enfeksiyonun bulunduğu safhaya göre damla sayısı değişkenlik gösterse de; bunda damla sayısında tam net birşey söylemek doğru olmaz. Bu hayvandaki belirtilere bakılıp emin olduktan sonra saptanır.

Enfeksiyonun yoğunluğuna bağlı son safhada hayvanın büyüklüğü göz ardı edilebilir.
Hocam göz için 2 damla dediğiniz sabah akşam birer damla mi toplamda 4 damla

Sabah akşam ikişer damla. Dış ortamın soğukluk derecesine göre 20 ila 30 dakika kuru yerde bekleyecek. Kış ayları üstüne ısıtma lambası konumlandırılması üşümesini önler.

Hocam filtre süngerini diş fırçasıyla temizlemek baya kolaylık oluyor. Silindir süngerde denemedim ama bendeki filtrenin süngeri düz ve benzer malzeme el ile temizleyince sünger kopuyordu diş fırçası ile baya kolay temizleniyor

Süngere yapışan derileri diş fırçası daha kolay temizler ama çok bastırmadan yapmak lazım sünger eskidiği için yırtılabiliyor.

Geri