Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 güzeller :)

Deadly Sto(R)m

Gümüş 5 Üye
Geçtiğimiz günlerde Kapluş'un yanına arkadaş edindiğim 2 kızın boylarını ölçmek için 1000ml'lik Raffy I kutusundan yardım aldım. E çekmişken, Kapluş'un da bir boyunun ölçüsünü alayım dedim :t65y:

Şimdilik 2 kıza isim vermedim ama çağırırken "Kızlaaaaarrr..." diye sesleniyorum. Toplanıyorlar :D

mailto:/2dbo2kj.jpg

mailto:/jrscwj.jpg

mailto:/efiiv8.jpg

Cvp: 3 güzeller :)

Büyük kaplumbağanız kaç yaşında acaba ?

Ne Dedikodu vardir o akvaryumda :D Cok guzeller Masallah :D saglikli uzun ömürler dilerim :)

Gerçekten iyi baktığınız belli oluyor. Maşallah. Benim değineceğim konu dipteki kumlar. Silis kum kullansanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

Restart' Alıntı:
Büyük kaplumbağanız kaç yaşında acaba ?

Büyük kaplumbağa 2 yaşında. Diğerlerini yeni aldığım için bilmiyorum. Satıcı 1 yıldır bendeler dedi ama ne kadar güvenilir bilirsiniz...

Kapluslarim57' Alıntı:
1. Resme bayildim ^^ masallah saglikli ömürler dilerim

O, ailemizin en küçüğü :smile: Bugün ilk defa elimden yem yedi ama korkmadım da değil :whistling:

BrkGltkn86' Alıntı:
Gerçekten iyi baktığınız belli oluyor. Maşallah. Benim değineceğim konu dipteki kumlar. Silis kum kullansanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

Dipteki kum silis, 0,7 mm'lik. Resimden öyle görünmemiş olabilir. Akvarkum'dan almıştım...

olivia-peter' Alıntı:
Ne Dedikodu vardir o akvaryumda :D Cok guzeller Masallah :D saglikli uzun ömürler dilerim :)

Ooo 3 kız olur da dedikodu olmaz mı? Bütün gün evdeki kediyi çekiştiriyorlardır. Gerçi o da dişi ama neyse :t65y:

BrkGltkn86' Alıntı:

Ben resimlere bakmadan yorum yaptım kusura bakmayın. Fotoğraflarda görünen sadece kuru alan. Komple akvaryum bu...

(Çok net değil ama idare edin :smile:)

mailto:/rbjtee.jpg

Diptekiler taş gibi gözüküyor

Evet kuru alanmış o taraf :)

Kaç litre?

Cvp: RE: 3 güzeller :)

BrkGltkn86' Alıntı:
Diptekiler taş gibi gözüküyor

Evet kuru alanmış o taraf :)

Kaç litre?

Akvaryum 120*80*50 boyutlarinda, su yuksekligi ise 35 cm. Bu durumda akvaryum 480 litre, icinde 336 litre su var...

çok güzel kaplumbağlarınız beraber uzun ömürler dilerim akvaryumunuzda gördüğüm en güzel akvayumlardan biri

murat yazıcı' Alıntı:
çok güzel kaplumbağlarınız beraber uzun ömürler dilerim akvaryumunuzda gördüğüm en güzel akvayumlardan biri

Teşekkür ederim. Daha güzeli sizin olur umarım...

hayvanlar güzel maşallah. küçükler 1.5 yaşında var ama seninki 2 yaş için bayağı büyük geldi bana.

cem' Alıntı:
hayvanlar güzel maşallah. küçükler 1.5 yaşında var ama seninki 2 yaş için bayağı büyük geldi bana.

Kaplumbağalar birkaç hafta arayla geldi. Sanırım toplam 7 tane ve 1 lira kadarlardı. Zaten kaplumbağalarm gelir gelmez foruma üye oldum. Foruma kasım 2011 de üye olmuşum. Yani hayvanlar geldiğinde 3 aylık ise aqustos 2011 de doğmuşlar demek. Benim tahminim bu yönde yani. Geldiklerinde tahminimce 120 litre tanta 80-90 litre su vardı. Bir buçuk sene sonra da bu tanka geçti. Ortamı elverişliydi yani. Biraz da obur bizimki :D

Deadly Sto(R)m' Alıntı:
cem' Alıntı:

Kaplumbağalar birkaç hafta arayla geldi. Sanırım toplam 7 tane ve 1 lira kadarlardı. Zaten kaplumbağalarm gelir gelmez foruma üye oldum. Foruma kasım 2011 de üye olmuşum. Yani hayvanlar geldiğinde 3 aylık ise aqustos 2011 de doğmuşlar demek. Benim tahminim bu yönde yani. Geldiklerinde tahminimce 120 litre tanta 80-90 litre su vardı. Bir buçuk sene sonra da bu tanka geçti. Ortamı elverişliydi yani. Biraz da obur bizimki :D

Ne kadar obur olsa da siz kafa büyüklüğünden fazla vermeyin. Birde aç bıraktığınız gün varmı ki ?

Maşallah akvaryumda sakinleride çok güzel. Her zaman güzel anlaşsınlar, üzmesinler.

bumble bee' Alıntı:
Ne kadar obur olsa da siz kafa büyüklüğünden fazla vermeyin. Birde aç bıraktığınız gün varmı ki ?

Buyume asamasinda yemi biraz fazla kacirmis olabilirim. Artik dikkat ediyorum. Bir gun ac birakmaya gonlum razi degil, ben de az veriyorum :whistling:

Bizde hani çocuklara yaparlarya yesin tosunum, kıyamazlar iştahlı çocuklara. Aklıma o geldi :) Ama sindirim sistemi arada dinlenmeli. Bende istemiyorum ama bir gün pas geçiyorlar. Ertesi günde yarı bellerine kadar su yüzeyine çıkıyorlar.

Geri