Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acık yem

tosbik57

Bordo Bereli
arkadaslar yasadim yerde yem bulmaya ciktim bugun bir yere girdim 15 gun sonra gelecek dediler... ama su acikta satilan yemden gelecekmisheralde almiyim demi:D br hafta sonra fazlada olabilir reptomin alicam o zamanakadar turtle stick var elimde ama sert olduicin tosbiklerim zoryiyo o acik yemle yumusak onlardan aliyimmi bir hafta idare ederler; yoksa pets family turtle sticklemi idare edeyim ? :D

Acik yem alma suya atınca yumusuyor zaten 1 hafta idare edersin. hem açık yemlerin ne şartlarda yapıldığı belirsiz

Ayrıca açık yemlerin son kullanma tarihi geçmiştir. Kesinlikle alınmamalı. Eldeki yemle devam edip yeni gelecekleri beklemek en doğrusu.

sağolun arkadaşlar dediğiniz gibi yapacağım ama turtle stick cok sert benimkiler yavru daha cok zorlanıyorlar :D reptomini yerken zorlanmazlar değil mi ?

Reptomin suya düşünce bir kaç saniyede yumuşar. Hiç sorun olacak bir yem değil. Hatta kırmadan atki uğraşarak yesinler. Tırnaklarını kullansınlar biraz.

Zorlandiklarini gordukce uzuluyorum ondan dedim reptomini alinca uzulmeyecim :D yardmlariniz icin tesekkurler

Reptomini bir süre sonra hiç ısırmadan direk yutuyorlar benimkiler öyle mesela şu an hiç parçalamadan yutuyor hepsini

Gerçekvmi ya. ısırmadan yutuyorlar. Benimkiler yavru yutamazlar. Hemen kıra kıra yiyorlar :D

Elinle agzina direk verirsen yutarlar ama zaman gerek yani hemen olacak birsey degil bu.

Ben eskiden (reptomini) 6 ya boluyodum anca yiyiyodu. Simdi 2 ye kiriyorum. Gozumu kirptigimda yem kayboluyo kanka :)

Guzel kanka :) galiba bende bugun kaplusu alicam :)

Nerden ismarladin knk

al kanki ben reptomin ismarladim yarin gelcek insallah baska ne aliyim

arkadasin babasina benim babamin her zman merkezde toplantisi cikardi bi haftadir gitmiyo bende arkadasin babasina deim bu gece gelcek yarinda verir

Gammaris olabilir. Yasak mi bilmiyorum ama ben dun seni facede aradim. (Arkadasimin inden) cok kisi var. Seni nasi taniycam?

mavi arab resmi vardir modifiye Fatih CEBECI yazar arkini ismi ne bulyum hemen kanki

arkadasin ismi ne bulup ekliyim kanki

Ben seni bulurum cunku o arkadasin cok feysi var. (Sifreyi unutuyoda) kanka :)

Geri