Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ağustos Geri Döndü :)

Cvp: Ağustos Geri Döndü :)

Evet doğru Alisarp bunu daha önce konuşup kararlaştırmıstik unutmuşum yaşlılık iste ^^ Şimdi Akvaryumda kalır ozaman zaten yetişecek onlara yakında hızla devam ediyor.

Ben bunu uygun gördüğüm için aklımdaydı. Boy farkı 2 cm olana kadar ayrı kalsınlar.

boyu 7 cm olsun sorun olmaz. aralarından yardıra yardıra gider. tam yaza da denk gelecek büyümesi hızlanır. o arada diğerleri gelişmeyi cinsel gelişime verecek zaten.

Muhteelen yaz sonu hepsi toplanır.

Aklındaydı ve beni denedin dimi Emre :rolleyes: bakalım doğruyu yapacak mı :D
Evet dediğiniz gibi muhtemelen yaz bitimi diğerlerinin yanına geçer Yeşil, Zaten pek şımarık hep özel ilgi istiyor işim onunla ^^

Aynı düşüncedemiyiz diye sorayım dedim :) :)
Yeşil bence özel bir kaplumbağa, çok güzel olacak büyüyünce.

Kesinlikle çok özel, büyümemiş hali bile :rolleyes: Bazen nerden çıktı bu fazla oldu diyordum ama şimdi asla bırakmam onsuz olmaz idare ederiz artik :D Zaten o büyük akvaryum falan da hep onun şansı ne istese oluyor :)

Sahiplerine benziyorsa bu hayvanlar kıskanırlar hemde çok fena :D

Bu arada demin Ağustosun yanına gittim uyuyordu kalktı baktı sonra bana arkasını döndü ve uyumaya devam etti :) artık tamamen alıştı sanırım

Özellikle tek olması bu açıdan avantaj oluyor bence Yaşarcan. Benim odamda yaşayan çizgilide ben girince bir bakıp kendi halinde takılmaya devam ediyor. Eğer uzun süre odada durursam hareketlenip ilgi çekmeye çalışıyor.

Katılıyorum abi sana eğer yanında bir tane daha olsa zaten hiç ilgilenmez bizimle yem harici ama böyle 1 e 1 ilişkilerimiz çok iyi oluyor hayvan resmen git uyuyacağım dedi :)

Aslında senin sistem güzel. Tek sorun oradaki ışıklandırmanın uygun halde olmaması. Bunu halletsen daha iyi olacak.

evet Abi ama zaten elektrik tesisatı yok malum banyo sadece 1 tane priz var bende düşündüm bir tane tepeden bir lamba sallandırayım ama zaten 8 9 saat kendi lambası yanıyor

O yerden çoklu uzakma ile ayaklı bir lamba koyabilirsin. Ortam aydınlanır.

yaşarcan seninki atar yapıyor. önünde hamsi pilavı yok ki kaşık saplasın. :smile: sen anlamıyorsun o ayrı. :smile:

Atarli kaplumbaga :) Onun adınıda Atarcan olarak degistirelim Yaşarcan :p Ben demedim Cem demis :D

atar değilde sinirli diyebilirdik abi :) Bide lamba açıkken uyuyor illa kabuğuna çekilip diğer türlü su kaplumbağası değilmiş gibi suda uyumuyor :) Abi motora sis lambası aldım 7.5 watt onun gibi birşey alıp birşeyler yapabilirim belki

renkli 40 W ampul bulabilirsen ondan al. yeşil veya mavi renk. en azından ısı versin.

Geri