Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ahm Marin Fish Kaplumbağa yemi

Zencefil

Bordo Bereli
Daha önceden bir satış mağazasında görerek merak ettiğim bu yem bugün elime geçti.

Geçen günlerde de bir arkadaşımızda bu markanın yemi hakkında görüş almak için konu açmıştı.

Benim elimde olan yem bitkisel içerikli olan.

mailto:/Forum/dosyalar/120481/3_2_2012_19_16_7_1.jpgmailto:/Forum/dosyalar/120481/3_2_2012_19_16_7_2.jpgmailto:/Forum/dosyalar/120481/3_2_2012_19_16_7_3.jpg

Öncelikle besin değerleri:

Nem..............%8
Ham Protein....%35
Ham Yağ........%3
Ham Kül.........%8
Ham Selüloz....%6

Çinko............100mg/kg
A Vitamini.......10000IU/kg
D Vitamini.......1800IU/kg
E Vitamini........50mg/kg
C Vitamini........200mg/kg
k3 vitamini.......8mg/kg

Bu marka Türkiye'de üretilen yerli sermaye bir ürün.
Aslında bu yemlere bu markalara destek çıkmamız gerekir.

Fakat birazda kendi gözlemlerimden bahsedeyim.
Kutuyu kendin aç sistemi hoşuma doğrusu.
Öncelikle yem çok küçük taneli.
Yoğunluğunu elinize aldığınızda hissedeceksiniz ki suda direkt olarak dibe çöküyor ve çok küçük taneli olduğu için dip yem özelliği de taşımıyor.
Yemesi konusunda Pakize sinir krizi geçirdi diyebilrim :D

Belki ek yem olarak kullanılabilir.Ama bence tam olarak bir ana yem özelliği taşıyan kaliteli bir ürün değil.

Cvp: Ahm Marin Fish Kaplumbağa yemi

evet çok haklısınız yerli mallarına sahip çıkmak lazım yanlız küçük taneli görünmüyor resimde biraz büyük gibi duruyor :))

Boyutunu belli edecek şekilde bir fotoğraf çekip ekliyorum hemen :)

Pakizeme sinir hapları gönderiyim :D
Yerim pakizeyi nasıl delirmiştir yerken benim
küçük parem :D yerim pakizeeemmm

mailto:/Forum/dosyalar/120481/3_2_2012_19_30_48_1.jpg

JBL calcil, sera vital ve ahm marin diğerleri de herbivor ve carnivor sanırım boyur daha rahat anlaşılmıştır şimdi :)

zencefil' Alıntı:
mailto:/Forum/dosyalar/120481/3_2_2012_19_30_48_1.jpg

JBL calcil, sera vital ve ahm marin diğerleri de herbivor ve carnivor sanırım boyur daha rahat anlaşılmıştır şimdi :)
evet şimdi daha rahat anlıyabildim teşekkürler yanlız bütün petshoplarda varmıdır ??

İnternetten bakarsanız satış yapılan yerlere ulaşabilirsiniz.
Ama benim bu yem hakkındaki görüşüm biraz olumsuz :(

Paylaşım için teşekkürler Arzu hanım, boyutu gerçekten küçükmüş vitalin yanında ki duruşundan anladım. Rengi ve boyutu aynı Sanyu' ya benziyor, içerik bakımından da ona benzer olabilir. Benim de düşüncelerim olumsuz. :)

Bilgi için teşekkürler..

ben bu gün sogugun azalmasıyla büyük çekmeceye çıktım yem konusunu halletmek için 3-4 petsopa gittim fakat sadece tetra raptomin bulabildim elimdekide marin raffyp falan bulamadım daha sonra yıne aramaya cıkcam ama sımdılık bu ikisiyle ıdare etmek zorundayım suan elimde marın kırmızı protin içerikli sanırım tetra raptominde yeşil sanırım bitkisel içerikli bide karidesim var markasız ne yapmalıyım sizce

Reptomin bitkisel içerikli olarak bilinse de aslında protein oranı yüksek bir yemdir ve bence Sera'dan daha kalitelidir. Reptomin'i her gün vererek, elinizdeki markasız karidesi de haftada 2-3 kez verebilirsiniz. Arada akşamları da Marin'i sıkıştırırsınız.

ahm marin bende kullanıyordum ek olsun, takviye olsun niyetine,ana yem değil ama ek yem olarak iyi olduğunu düşünüyorum...

konu açan bendim :) ben ana yem olarak kullanıyorum kapluşuma çok severek yiyor yem kutusunu görünce çıldırıyor resmen :) boyutu ufak olunca günde 2 tane bundan bide 2 tane de pets family turtle stick veriyorum sabah akşm toplam 4 tane yeterli midir sizce?

eminemre' Alıntı:
Reptomin bitkisel içerikli olarak bilinse de aslında protein oranı yüksek bir yemdir ve bence Sera'dan daha kalitelidir. Reptomin'i her gün vererek, elinizdeki markasız karidesi de haftada 2-3 kez verebilirsiniz. Arada akşamları da Marin'i sıkıştırırsınız.

tesekkürler bende öyle düşünüyodum :) karidesi havada kapıyolar zaten hepsinden orantılı verıyorum zaten bırıne alısmasınlar dıye masallah herseydende yıyolar hıc hayır demıyolar hergun kıvırcıkla takvıye yapıyorum gun boyu su ana kadar bi kotulugunu gormeıdm ıshal falan yok suanlık ama bı gun cok verıyorum bı gun az verıyorum maksat ac kalmasınlar zaten yavrular gelısımlerınede katkısı ollur diye dusunuyorum :)

Ama yine de kısa zamanda markalı karides/gammarus almanız yararınıza :) Önemli olan sağlıklı olmaları kaplumbağalarımızın :)

Bu arada kurutulmuş karideslerin eğer güvenebileceğiniz bir satıcı ya da yıllardır alışveriş yaptığınız bir yer ise açık alınmasında çok da sakınca görmüyorum. Çünkü diğer yemlerin aksine vitamin ve minarel içermedikleri için bozulma riskleri yok denecek kadar azdır. Önemli olan taze ve iyi şartlarda hazırlanmış olduğunu bilmektir.

Hatta migros ve carrfeour'dan tatlı su karidesi alıp buzlukta saklayan arkadaşlar da var. Önemli olan karidesin şişkin, hafif pembe olanlarını seçebilmek. Pörsümüş gibi olmamalı. Karides yüksek oranda protein, az miktarda yağ ve karbonhidrat içerdiği için kurutulma ve dondurulma işlemlerinde fazla bir besin kaybına uğramaz.

anlıyorum elimdeki o zaman cok kotu degıl sanıyorum bir fotografını çekip koyarım butun yemlerımın ıyı olup olmadığı konusunda fikir alırım :)

Bu yem markasından bizim burda da var ben benimkileri sera raffy p ve karides ile besliyorum bu yemden beslenme programını genişletme amacıyla alayım mı?Düşünceleriniz nedir?

Teşekkürler..

Yem akvaryum suyunu biraz fazla kirletiyor diğerlerine göre.

Ayrı bir kapta iyi bir beslenmenin yanında ek yem olabilir ancak.

bberk0897' Alıntı:
Bu yem markasından bizim burda da var ben benimkileri sera raffy p ve karides ile besliyorum bu yemden beslenme programını genişletme amacıyla alayım mı?Düşünceleriniz nedir?

Teşekkürler..

Bence ek yem olarak kaliteli markalara yönelin kaplumbağanıza daha fazla faydası olur. Sera raffy mineral alabilirsiniz marin yerine.

bberk0897' Alıntı:

Teşekkürler..

Ben Sera Raffy P'nin yanına Reptomin de aldım. Bir gün Sera bir gün Reptomin haftada bir kez de Tetra Fauna Gammarus veriyorum. Bunun yanında devit-3 ve biyo tortivit. Patrcik bu programda gerçekten güzel ve sağlıklı gelişti. Hatta geldiğinden beri hiç hasta olmadı her şey yolunda bizde. Bu program belki işine yarar.

Geri