Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum bilgisi

azraklgl25

Yeni Üye
cem abi selam, 2 yaşında 2 tane orta boyda su kaplumbağalarım var. Artık arkvaryum onlara küçük geldiği için yeni bir akvaryum alacagım. petshopcu ben kuru alanı ile birlikte yaptırırım demiş. 1 m 40 cm yükseklik ve 40 cm genişlik. sence ideal midir? yaptırmalı mıyım.

Ömürlük akvaryum yaptıracaksanız bu 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında bir akvaryum olacak.

Elemanın verdiği ölçü uygun değil ilerde bir daha yaptırmak gerekecek. Boş masraf.

Kuru alan akvaryum üstü olacak. Bu benim akvaryumdaki gibi.

Buna göre bir fiyat alın. Sonra akvaryum imalatçılarından bir fiyat alıp kıyaslayın. İstanbulda iseniz mas akvaryuma yaptıran arkadaşlar var. Kaplumbağa akvaryumu nasıl yapılır biliyorlar.

Müşterisi olduğu için aracı yani dost indirimi yaptırırsa iyi. Komisyon alırsa kötü. Getirip kurulumu da yapılacak. Bunun için ekstra para alabilirler. Kurulumu ile birlikte fiyat vermesini isteyin.

Ömürlük akvaryum yaptıracaksanız bu 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında bir akvaryum olacak.

Elemanın verdiği ölçü uygun değil ilerde bir daha yaptırmak gerekecek. Boş masraf.

Kuru alan akvaryum üstü olacak. Bu benim akvaryumdaki gibi.

Buna göre bir fiyat alın. Sonra akvaryum imalatçılarından bir fiyat alıp kıyaslayın. İstanbulda iseniz mas akvaryuma yaptıran arkadaşlar var. Kaplumbağa akvaryumu nasıl yapılır biliyorlar.

Müşterisi olduğu için aracı yani dost indirimi yaptırırsa iyi. Komisyon alırsa kötü. Getirip kurulumu da yapılacak. Bunun için ekstra para alabilirler. Kurulumu ile birlikte fiyat vermesini isteyin.
peki ben kendim bir akvaryum sipariş versem kuru alanı tekrar camdan yaptırabilir miyim? nasıl götüreceğim? ya da evde kendim yapabilir miyim?

Ömürlük akvaryumu camcı da yapamaz. Kuşak atılacak vs.

Kuru alan uygun ölçülerde kestirilip yapılabilir. Ama o kadar uğraşana kadar adama da yaptırılır. Boya bandıyla sabitlenecek, silikon kullanılacak, bir de alan da eşşek ölüsü onu siz taşıyamazsınız. İyi ağırlığı var.

Akvaryuma mobilya yaptırırsanız yarım ton ağırlık kaldıracak sağlamlıkta olmalı. Ben onlarınkini beğenmediğim için kendim yaptırmıştım.

Sadece kullanılacak silis kum 40 kg, akvaryum kuru alan ağırlığı su ağırlığı derken 400-450 kiloyu geçiyor.

Geri